به گزارش خبرگزاری برنا از قزوین؛ حجت الاسلام نورالله قدرتی در این باره اظهارداشت: ماه مبارک رمضان بهترین فرصت برای انجام امور خیرخواهانه و احسان و نیکی است و افرادی که در این کار اتز دیگران سبقت می گیرند مورد لطف الهی قرار خواهند گرفت.

وی بیان کرد:  همه ساله در ماه مبارک رمضان شاهد مشارکت خیرین در بسیاری از امور خداپسندانه هستیم که امسال هم از اول ماه مبارک رمضان کاروان احسان و نیکوکاری در استان فعال شده و افراد زیادی برای این کار اعلام آمادگی کرده اند.

رئیس کل دادسگتری استان قزوین تصریح کرد: نیت مشارکت در کار خیر از میزان کمک ها مهمتر است لذا هر فردی با کمترین میزان کمک نقدی و غیر نقدی ارزشمند و گره گشاست.

وی اضافه کرد: یکی از کارهای ارزشمند در ماه مبارک رمضان آزادی زندانیان نیازمند و جرائم غیر عمد است  که امسال هم این حرکت خداپسندانه بخوبی در حال اجراست.

زندانی

قدرتی گفت: انتظار داریم مشکلات معیشتی و مالی خانواده های زندانیان در هیچ شرایطی نباید فراموش یا تعطیل شود و ماه رمضان بهترین فرصت برای رسیدگی به امور زندانیان نیازمند است.

رئیس کل دادگستری استان قزوین بیان کرد: یکی از مصادیق دستگیری از محرومان، کمک به آزادی زندانیان جرایم غیرعمد و مالی است که در این راستا لازم است با به کارگیری ظرفیت مجموعه های مختلف اقدامات اثرگذاری صورت گیرد.

وی افزود:  از سال گذشته تا کنون برای آزادی 213 نفر از مددجویان جرایم غیر عمد که 9 نفر آنها زن بودند، مبلغ 50 میلیارد تومان اختصاص یافت که نیمی از آن را طلبکاران بخشیدند.

مقام ارشد قضایی استان تصریح کرد:  حدود 5 میلیارد و 100 میلیون تومان از مبلغ یاد شده توسط محکومین و بدهکاران و حدود 11 میلیارد تومان از طریق حکم اعسار و  10 میلیارد تومان با کمک ستاد دیه استان و کشور به صورت بلاعوض و مع العوض وام تامین شده است.

وی اضافه کرد: اگر کمک خیرخواهانه مردم استان نبود زمینه آزادی این تعداد از مددجویان فراهم نمی شد.

قدرتی افزود: در کنار کمک به مدجویان جرایم غیر عمد از خیرین استان درخواست می کنیم تا مددجویانی را که به عمد مرتکب جرمی شده اند ولی از افتادگان و کم برخورداران جامعه هستند و در جریان اجرای حکم و تحمل مجازات اصلاح شده و مورد تایید مراجع قانونی و دستگاه قضایی هستند را نیز مورد حمایت قرار دهند ودر خصوص رد مال با مراجعه به دادستان ها و مسئولان قضایی در حد توان کمک کنند.

رئیس کل دادگستری استان قزوین اظهار داشت: امیدواریم هر سال شاهد ترویج فرهنگ کارهای خداپسندانه و نوع دوستانه در استان باشیم تا هم مددجویان را به آغوش گرم خانواده بازگردانیم و هم حق اولیای دم و طلبکاران را پرداخت کنیم تا گرهی از مشکلات جامعه گشوده شود.

وبگردی

با دوستان خود به اشتراک بگذارید: