به گزارش خبرگزاری برنا از قزوین؛ سیروس صارمی در این باره اظهار کرد: پس از بازرسی و نمونه برداری و آزمون فرآورده های تولیدی در کمیته های  علائم  برگزار شده در سال گذشته با  صدور 17  پروانه کاربرد علامت استاندارد تشویقی برای فرآورده روغن پایه ، کشمش بی دانه، خودروی آتشنشانی، بلوک کف پوش بتنی، مایع دستشویی و ترانسفورماتور جریان و 120 پروانه کاربرد علامت استاندارد اجباری   در صنعت غذایی، ساختمانی، مکانیک  و شیمیایی   موافقت شد.

وی افزود: صدور و تمدید این پروانه ها حاصل بیش از پنج هزار بازرسی و نمونه برداری از واحدهای تولیدی در یک سال گذشته است.

مدیر کل استاندارد قزوین گفت: با توجه باینکه کیفیت کالاهای تولید داخل، مهمترین شاخص ارزیابی محصول است در طی سال گذشته و با بررسی های بعمل آمده و 119 پروانه کاربرد علامت استاندارد نیز ابطال شده است.

مدیر کل استاندارد قزوین تاکید کرد: از آنجاییکه استفاده از علامت استاندارد در زمان ابطال و تعلیق  بر روی کالاهای مربوطه جرم محسوب می شود ، در زمان ابطال یا تعلیق پروانه استاندارد ، نظارت کارشناسان استاندارد بر واحدهای تولیدی مذکور افزایش می یابد تا از وقوع تخلفات احتمالی جلوگیری بعمل آید.

لازم بذکر اینکه در کمیته های علائم برگزار شده  نمایندگان اتاق بازرگانی ،  خانه صنعت و معدن و کارشناسان مرتبط هر صنعت حضور دارند.

 

وبگردی

با دوستان خود به اشتراک بگذارید: