به گزارش خبرگزاری برنا از قزوین؛ جلسه کمیته توسعه مشارکت های مردمی و سازمانهای مردم نهاد روز دوشنبه در محوطه باز استانداری قزوین برگزار شد.

علی لطفی در این جلسه اظهار کرد: سطح بندی سمن ها مهم است تا بتوانیم برنامه ریزی درستی در این بخش داشته باشیم و از این ظرفیت بخوبی بهره برداری کنیم.

وی افزود: سازمانهای مردم نهاد وقتی تسهیلات دریافت می کنند، باید کار کنند و این توانمندی در مسیر حل چالش های اجتماعی مورد توجه قرار گیرد.

لطفی تصریح کرد: در موج دوم کرونا انتظار عملکرد بهتری از سمن ها داشتیم و امیدواریم دراین ایام شاهد فعالیت بیشتری در این عرصه باشیم.

وی بیان کرد: همانطوری که از سمن های فعال تقدیر می شود لازم است به سازمانهای مردم نهادی که کمتر فعالیت دارند تذکر داده شود تا این گروه نیز بهتر عمل کنند.

image_2021_5_3-10_42_29_996_JwA

معاون جوانان اداره کل ورزش و جوانان استان قزوین افزود: نبود مکان برای خدمت رسانی به معتادان بهبود یافته از مهمترین چالش های  این عرصه است که باید برای آن تدبیر کرد.

لطفی اظهارداشت: شش مرکز علمی کاربردی در قزوین تعطیل شده که پیشنهاد می شود این مراکز تعیین تکلیف شود و به صورت قانونی در اختیار مرکزNA  قرار گیرد و با تخصیص تسهیلات صندوق کارافرین امید به اشتغال معتادان کمک شود.

وی گفت: پیشنهاد می کنیم افراد بهبود یافته از اعتیاد تعاونی تشکیل دهند و ما هم تسهیل گری کنیم تا این افراد با خانواده هایشان بتوانند برای خود شغل ایجاد کنند.

 

وبگردی

با دوستان خود به اشتراک بگذارید: