به گزارش خبرگزاری برنا از قزوین؛ به نقل از روابط عمومی استانداری قزوین، هدایت الله جمالی پور در جلسه اقتصاد مقاومتی که در استانداری برگزار شد اظهارداشت: توسعه کشور و پیشبرد اقتصاد مقاومتی در گرو تعمیق پیوند بین صنعت و دانشگاه است.

جمالی پور افزود: باید به سمت ارتباط واقعی، تنگاتنگ و عمیق صنعت و دانشگاه حرکت کنیم و بدانیم برای توسعه کشور چاره ای جز بهره گیری از نخبگان و صاحبان ایده و فکر نداریم.

وی با اشاره به نقش موثر نخبگان در پیشرفت و توسعه کشور تصریح کرد: باید از ظرفیت نخبگان در حل موانع و مشکلات پیش روی توسعه کشور به شکل حداکثری بهره ببریم تا کارها بسرعت در مسیر گره گشایی حرکت کند.

جمالی پور یادآورشد: رشد و توسعه کشور در بخش های مختلف مرهون تلاش و مجاهدت علمی نخبگان است زیرا نیروی انسانی نخبه،کارآمد و متخصص در پیشبرد اهداف توسعه ای کشورها بسیار موثر است و لازم است  نقش نیروهای انسانی درتوسعه جدی گرفته شود.

استاندار قزوین با بیان اینکه ایران در تولید علم در ردیف کشورهای سرآمد دنیا قرار داریم اظهارداشت: با این وجود آنطور که باید و شایسته است از این فرصت برای توسعه کشور بهره گرفته نشده و نقش این رشد علمی را آنچنان که باید در توسعه کشور مشاهده نکرده ایم و تجدید نظر در لاین عرصه ضروری است.

جمالی پور گفت: در کنار اهمیت منابع مادی باید دانست که ارزش سرمایه های انسانی بیشتر و با اهمیت تر است و باید از تجربه دیگر کشورها در این عرصه نیز استفاده کنیم.

استاندار قزوین بیان کرد: گاهی اوقات به نظر می رسد صنعت خود را از نخبگان بی نیاز می داند و گاهی نخبگان خود را از صنعت بیگانه تلقی کرده اند و این رویکرد ایراد دارد.

جمالی پور افزود: خیلی از دانشگاه های ما وابسته به منابع دولتی بوده و خود را از حمایت صنعت بی نیاز دانسته اند و صنایع نیز خود را نیازمند دانشگاه ها نمی دانند و شاهد آثار زیانبار آن در تولید و اقتصاد هستیم.

وی با اشاره به تاکید مقام معظم رهبری بر پیوند علم و صنعت،گفت: اگر خواهان توسعه کشور و تحقق اقتصاد مقاومتی هستیم باید برای ایجاد عمیق تر این پیوند تلاش کنیم.

استاندار قزوین در ادامه حادثه تروریستی اخیر در کابل و کشتار نوجوانان دانش آموز افغانستانی را محکوم کرد و افزود: کشتن افراد بی گناه در هیچ مکتبی پسندیده نیست و دور از اخلاق و انسانیت بوده و محکوم است.

جمالی پور با بیان اهمیت شرکت در انتخابات هم گفت: امیدواریم در این دوره نیز شاهد برگزاری انتخاباتی سالم و باشکوه با مشارکت حداکثری مردم باشیم.

 

وبگردی

با دوستان خود به اشتراک بگذارید: