به گزارش خبرگزاری برنا از قزوین؛ سید جلال عسگری دبیر فدراسیون کشتی روز چهارشنبه در مجمع انتخاباتی هیئت کشتی استان قزوین که در محل سالن جلسات اداره کل ورزش و جوانان قزوین برگزار شد، با اشاره به ظرفیت و سوابق درخشان کشتی در استان قزوین اظهارداشت: استان قزوین دارای ظرفیت بالایی در رشته کشتی است و بزرگان و نام آوران متعددی در این رشته تقدیم کشور کرده است.

وی افزود: هدف از این گردهمایی و مجامع ارتقای کیفی رشته کشتی است لذا باید خانواده کشتی همیشه همدل در کنار هم قرار بگیرند تا دستاوردها بیشتر شود.

عسگری تاکید کرد: رئیس هیئت کشتی استان باید با دعوت از بزرگان و پیشکسوتان از ظرفیت این افراد از جمله آقای مشهدی آقایی، لایق، لشگری و سایر بزرگان در جهت توسعه و تقویت این رشته مهم استفاده کند.

کشتی 33

دبیر فدراسیون کشتی کشور خطاب به رئیس جدید هیئت کشتی استان قزوین گفت: با توجه به اینکه در برخی از شهرستان ها هیئت های کشتی با سرپرست اداره می شوند و این وضعیت طولانی شده باید در کمترین زمان ممکن ضمن مشورت با مدیرکل ورزش و جوانان استان این سرپرستی را تعیین تکلیف کنید.

وی موضوع داوری را از رکن های مهم رشته کشتی برشمرد و خاطرنشان کرد: باید از ظرفیت های ملی و استانی از جمله آقای طاهرخانی برای ارتقای سطح داوری استان برخوردار شوید تا نتایج بهتری کسب کنید. 

عسگری یادآورشد: جناب آقای علی رضا دبیر قبل از مصدومیت به 19 استان سفر کردند و در صورت دعوت از ایشان برای حضور در استان قزوین و شهرستان های تابعه می توانید به نتایج خوبی برسید. 

دبیر فدراسیون کشتی ضمن تقدیر از پیشنهاد پذیرش میزبانی اردوهای رقابت های کشتی در استان قزوین گفت: برگزاری اردوها در استان ها انگیزه و اشتیاق جوانان و نوجوانان را برای فعالیت در رشته کشتی بیشتر می کند.

کشتی 2

وی در زمینه کشتی بانوان نیز اظهارداشت: برنامه‌های خوبی برای حضور موفق بانوان در رشته کشتی ارایه شده و در حال حاضر اردو و‌ مسابقات کشتی بانوان برگزار می شود لذا در استان قزوین هم باید موضوع حضور بانوان در رشته کشتی را مهم بدانید و آن را پیگیری کنید.

 عسگری اضافه کرد: راه اندازی رشته سنتی کشتی ساحلی یکی از ظرفیت های این ورزش مهم و اصیل است که می تواند در استان قزوین مورد توجه قرار گرفته و برای فعال شدن آن اقدام شود.

وبگردی

با دوستان خود به اشتراک بگذارید: