به گزارش خبرگزاری برنا از قزوین؛ پیمان نامدار در ستاد کرونای استان که عصر شنبه در استانداری برگزار شد اظهارداشت: روند بیماری در استان روبه کاهش است اما نگران انتشار ویروس جدید دلتا از استانهای جنوبی به استان قزوین هستیم/.

وی افزود: استان قزوین در زمینه کرونا به وضعیت ثابتی رسیده  و توانستیم چند روز بدون فوتی را هم سپری کنیم و در حال حاضر سه شهرستان قزوین، البرز و تاکستان در وضعیت نارنجی و شهرهای بویین زهرا، آبیک و آوج در وضعیت زرد هستند.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی استان قزوین تصریح کرد: تجربیات گذشته نشان می دهد در روزهای آینده تعداد بستری ها اتفزایش خواهد یافت اما تاکنون پیک چهارم را به آرام پشت سر گذاشته ایم و باید مراقب پیک جدید باشیم.

نامدار گفت: در تیرماه حداقل فوتی را داشتیم اما افراد بالای 70 سال بیشترین افراد فوتی را تشکیل می دهند و در میان مبتلایان هم زنان خانه دار، گروههای شغلی پر خطر ، کارگران همچنان بیشترین آمار ابتلا را دارند.

وی یادآورشد: ویروس دلتا قدرت سرایت بیشتری دارد و همچنان نگران تجمع و حضور مردم در بازار و مراکز جمعیت، تالارها هستیم.

نامدار در خصوص آخرین وضعیت بیماران کرونایی در استان هم اظهارداشت: در بیست و چهارساعت گذشته تعداد 42 بیمار جدید بر اثر ابتلا به کرونا در بیمارستانهای استان قزوین بستری شدند و تحت درمان قرار گرفتند و در این مدت یک بیمار کرونایی نیز در استان قزوین جان باخت.

نامدار تصریح کرد: در حال حاضر 235 بیمار کرونایی در استان بستری هستند و 24 بیمار بدحال نیز در بخش مراقبت های ویژه تحت نظر هستند.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی استان قزوین یادآورشد: موارد قطعی ابتلا به کرونا در استان 205 نفر است و در بیست و چهارساعت گذشته هم 13 نفر پس از بهبودی از بیمارستانها ترخیص شدند.

نامدار گفت: از ابتدای انتشار ویروس کرونا تاکنون 26 هزار و 491 نفر در استان بستری شده اند و تعداد فوتی ها نیز به یک هزار و 814 نفر رسیده است. 

در ادامه علی فخار سلیمانی دبیر ستاد کرونای استان قزوین اظهارداشت: 61 درصد مبتلایان مثبت بر اثر تماس مستقیم، 14.9 درصد حضور در مراکز شلوغ، 13 درصد حضور در بازار آلوده شده اند.

سلیمانی گفت: شهرستان البرز در هفته گشدته از وضعیت زرد به نارنجی تبدیل شد و بویین زهرا روند نزولی خوبی داشت و آبیک نیز کاهش بیماری داشتیم و در آوج همچنان در مدار صفر قرار داریم.

 وی اضافه کرد: خوشبختانه کنکور در شرایط خوبی برگزار شد و 99 درصد داوطلبان از مساک استفاده کردند، 96 درصد فاصله گذاری را رعایت کردند، 98 درصد مراکز آزمون از مواد ضد عفونی استفاده کردند و از تجمع داوطلابان و والیدن آنها قبل و پس از کنکور نیز جلوگیری شد.

image_2021_7_3-22_29_42_340_brz

باشگاهای ورزشی می توانند فعالیت کنند

دبیر ستاد کرونای دانشگاه علوم پزشکی استان قزوین گفت: باشگاههای ورزشی می توانند فعالیت خود را با رعایت پروتکل ها آغاز کنند و شهر بازی ها فقط در شرایط قرمز از فعالیت منع شده اند و موزه ها و کتابخانه ها نیز مجاز به فعالیت هستند.

وی گفت: 82 درصد مردم استان پروتکل های بهداشتی را رعایت می کنند و تاخیر کوتاهی که در نوبت دوم واکسیناسیون به دلیل مشکلات واردات ایجاد شد برطرف شده و مردم نگران چند روز فاصله بین نوبت اول و دوم نباشند.

وبگردی

با دوستان خود به اشتراک بگذارید: