به گزارش خبرگزاری برنا از قزوین؛ شورای اداری استان قزوین روز پنجشنبه با حضور حجت الاسلام ابوترابی فرد امام جمعه موقت قزوین آیت الله عابدینی نماینده ولی فقیه و امام جمعه قزوین، جمالی پور استاندار و سیاهکلی، عباسپور و رحمانی نمایندگان استان در مجلس شورای اسلامی و مدیران دستگاههای اجرایی در سالن شهید امامی قزوین برگزار شد.

روح الله عباس پور در این مراسم گفت: نماز جمعه به عنوان پایگاه اصلی انقلاب اسلامی و ریشه انقلاب است و در شرایطی که عظمت نماز جمعه در رژیم سابق به فراموشی سپرده شده بود خوشبختانه انقلاب آن را احیا کرد.

وی بیان کرد: نماز جمعه دستاورد معنوی انقلاب و عامل وحدت و انسجام است و مردم را در جریان وقایع ایران و جهان قرار داده و جهت گیری نظام از طریق خطبه ها تفسیر می شود.

image_2021_7_8-18_17_53_36_zm8

نماینده بویین زهرا و آوج در مجلس شورای اسلامی تصریح کرد: آیت الله باریک بین یکی از شخصبت های مبارز، مومن و متواضع به مدت سه دهه نماینده شایسته رهبری بودند و به عنوان مهمترین عامل وحدت و انسجام و تکیه گاه مردم محسوب می شدند.

وی بیان کرد: اگر قزوین در حوزه سیاسی مطرح و به استان تبدیل شد به برکت وجود ایشان بود و قدردان آن مرحوم هستیم و امروز خوشحالیم فرزند خلف ایشان با همان ویژگی های پدر در استان ما حضور دارند.

عباسپور گفت: قزوین شخصیت های برجسته ای دارد و امروز هم چهره های بزرگی داریم که درسایه وحدت به تعالی استان کمک خواهند کرد.

image_2021_7_8-19_3_35_794_i72

در ادامه حجت الاسلام محمد باریک بین فرزند امام جمعه فقید قزوین گفت: برگزاری سالگرد اقامه نماز و تجلیل از دست اندرکاران ستاد نماز جمعه حرکت ابتکاری خوبی بود که می تواند اهمیت نماز جمعه را برای نسل جوان نیز بیشتر بازگو کند.

وی بیان کرد: ضمن تشکر از تلاش همه مدیران در خدمت رسانی به مردم امیدواربم در دوران جدید و ریاست جمهوری جناب آقای رئیسی فضایی از همدلی و همکاری و مساعدت در سطح جامعه فراهم شود و گام های مثبتی برای کاهش آلام مردم برداشته شود.

حجت الاسلام باریک بین یادآورشد: بسیار امیدواریم در دوره ریاست جمهوری آقای رئیسی این سختی ها تقلیل پیدا کند و گامهای بزرگی به سمت آرمانها برداشته شود و شاهد یک حرکت همگانی و همدلانه در اداره کشور باشیم.

وبگردی

با دوستان خود به اشتراک بگذارید: