به گزارش خبرگزاری برنا از قزوین؛ مهدی بخشنده در خصوص وضعیت رمز ارزها گفت: دستگاههای ماینر  قادرند تا سه هزار نوع رمز ارز تولید و استخراج کنند که بیت کویین از انواع پرمشتری آن است.

وی افزود: با دستگاههای موجود در استان می توان بیش از 24 میلیون بیت کویین استخراج کرد که تاکنون 18 میلیون استخراج شده است و هر چه جلوتر می رویم حجم پردازش ها پیچیده تر می شود و این وضعیت موجب مصرف برق بیشتر شده است.

رئیس اتاق بازرگانی استان قزوین یادآورشد: هر دستگاه ماینر که به اینترنت متصل می شود نقش یک سرور را بازی می کند و به دلیل شرایط اقتصادی که در کشور داریم در ایران و ونزوئلا انرژی برق بسیار ارزان است لذا استخراج بیت کویین مقرون به صرفه است.

بخشنده یادآورشد: نسل جدید ماینرها که بر اساس اعلام مسئولان فقط 7 هزار دستگاه آن در یک کارخانه تعطیل شده نصب شده بود مصرف بسیار بالایی دارد و هر ماینر به اندازه یک واحد مسکونی مصرف دارد و فعالیت آنها در واقع حقوق عامه را تضییع کرده است.

دادستانی

وی بیان کرد: در کشور ایران که کمبود منابع آبی و انرژی داریم جای تعجب دارد چرا برای فعالیت واحدهای تولید فولاد مجوز صادر می شود و هر روز شاهد توسعه این واحدها که بیشترین مصرف را دارند هستیم.

رئیس اتاق بازرگانی قزوین گفت: توسط 7 هزار ماینر روزانه 9 بیت کویین استخراج می شده که هر کدام 34 هزار دلار قیمت دارد و مجموعا 220 میلیارد تومان درآمد برای صاحبان این واحد سود داشته که این افراد هزینه برق آن را که حدود 8 میلیارد تومان می شد را هم پرداخت نکرده اند.

بخشنده اظهارداشت: هر کسی که در کشور ماینر دارد باید حقوق دولت را بدهد و در خصوص دستگاه های غیرمجاز باید برخورد قانونی صورت گیرد.

وی یادآورشد: بهتر است استخراج ماینرها در شهرک های صنعتی حفاظت شده باشد تا نظارت کامل بر کارها صورت گیرد.

وبگردی

با دوستان خود به اشتراک بگذارید: