به گزارش خبرگزاری برنا از قزوین؛ علی فولیان در جلسه فوق العاده بررسی کمبود آب و برق که عصر چهارشنبه در استانداری برگزار شد اظهارداشت: برای کنترل مصرف باید ابتدا از ادارات نظارت و بازرسی خود را آغاز کنیم و این بخش لازم است حداقل 50 درصد مصرف خود را کاهش دهد.

وی افزود: از گشت های شرکت توزیع نیروی برق انتظار داریم با شناسایی ادارات پر مصرف نسبت به قطع آب و برق آنها اقدام شود تا بتوانیم وضعیت را کنترل کنیم.

معاون پیشگیری از وقوع جرم دادگستری استان قزوین بیان کرد: می توانیم از ظرفیت بسیج ادارات برای بازرسی در زمان اداری و نیز بعدازظهرها و کنترل خاموش بودن سیستم سرمایشی و روشنایی محوطه دستگاههای اجرایی استفاده کنیم. 

image_2021_7_14-17_11_53_415_q9D

ممانعت از فعالیت رمز ارزها

فولیان یادآورشد: مسئولان سازمان جهاد کشاورزی هم می بایست سالن های متروکه را که ممکن است برای تولید رمز ارز استفاده شود شناسایی کرده و برای تعطیل شدن آنها اقدام کنند.

وی گفت: آبیاری فضاهای سبز و بوستانها در شب، کاهش روشنایی معابر و بوستانها، خاموش کردن نورپردازی ساختمانها و چراغ های تزیینی از دیگر کارهایی است که می تواند به کاهش مصرف کمک کند.پ

فولیان اضافه کرد: از شهروندان انتظار داریم با خاموش کردن چراغ های اضافی و حداقل 10 درصد صرفه جویی به مدیریت مصرف و جلوگیری از خاموشی ها کمک کنند.

وبگردی

با دوستان خود به اشتراک بگذارید: