به گزارش خبرگزاری برنا از قزوین؛ روز شنبه در مراسمی با حضور هدایت الله جمالی پور استاندار، مریم بیدخام مدیرکل اجتماعی استانداری،  علیرضا وارثی مدیرکل بهزیستی و معاونان این اداره، بهره برداری از یک دستگاه خودروی موبایل ون در قزوین آغاز شد.

علیرضا وارثی در این مراسم اظهارداشت: در زمینه اشتغال برای 724 نفر در بخش های مختلف شغل ایجاد شده و با تخصیص 263 میلیارد ریال تسهیلات خود اشتغالی تعداد 541 نفر از این وامها برخوردار شدند.

وارثی تصریح کرد: همچنین 38 میلیارد ریال به 628 نفر از طریق سهم بیمه کارفرمایی و خویش فرمایی نیازمندان و معلولان تحت پوشش و 11 میلیارد ریال تسهیلات قرض الحسنه نیز به عنوان مشوق برای جذب مددجویان پرداخت شد.

جلسه بهزیستی 6

مدیرکل بهزیستی استان قزوین یادآورشد: در استان 286 مرکز و موسات غیر دولتی در راستای اهداف و فعالیت های بهزیستی فعالیت می کنند که بازوان حمایتی ما هستند و خدمات ارائه می کنند.

وی اضافه کرد: احداث 17 واحد مسکونی برای خانواده های دارای ایتام، 8 واحد مسکونی ویژه معلولان سرپرست خانوار با همکاری قرارگاه سازندگی خاتم الانبیاء،  به صورت رایگان، جلب 117 میلیارد ریال مشارکت های مردمی در مراکز دولتی و غیر دولتی، تامین جهیزیه برای 85 نفر با کمک خیرین و سازمان های مردم نهاد،اهدای تبلت به کودکان مددجویان تحت پوشش در مقطع سنی 13 تا 18 سال، پرداخت کمک هزینه معیشتی به 23 هزار نفر برای تامین خدمات توانبخشی و حمایتی به خانواده های دارای معلول از کارهای مهم انجام شده است.

وارثی گفت: 22 مرکز روزانه توانبخشی در استان فعالیت می کنند که به 800 نفر از توانخواهان خدمات کاردرمانی، فیزیون تراپی، گفتار درمانی و مشاوره ارائه می کنند.

وی بیان کرد: 17 هزار و 500 نفر بیمه پایه سلامت در استان داریم و 7800 معلون تحت پوشش طرح سی پی آر، آموزش در خانواده، ارجاع و تامین وسایل کمک توانبخشی هم مورد توجه بوده است.

ون 2

مدیرکل بهزیستی استان قزوین یادآورشد: حمایت از3562 زن سرپرست خانوار در بستر خدمات سازمان بهزیستی، اجرای برنامه های بیمه اجتماعی زنان خانه داردشهری و روستایی و عشایر به تعداد 1334 زن سرپرست خانوار، ارائه خدمات حمایتی آموزشی به 220 خانواده کودک کار و خیابان، خدمات حمایتی و نگهداری به 300 کودک، زن و دختر بد سرپرست و بی سرپرست از فعالیت های این اداره است.

وارثی افزود: 17 کودک بی سرپرست هم در اجرای طرح فرزند خواندگی در چتر حمایتی خانواده های فرزند پذیر قرار گرفتند و بیش از 40 هزار نفر از خدمات طرح کنترل و کاهش آسیب های اجتماعی برخوردار شدند.

وی گفت: در بخش اورژانس اجتماعی بیش از8767 نفر از تماس گیرندگان با خط 123 از مشاوره لازم برخوردار شدند و غربالگری بینایی 35 هزار کودک سه تا شش سال و غربالگری شنوایی 17 هزار نوزاد، ارائه برنامه پیشگیری از اعتیاد به بیش از 397 هزار نفر از افراد در محلات شهری و روستایی، ارائه خدمات درمانی به بیش از 2 هزار معتاد بیمار و 50 هزار خدمت مشاوره ای به تماس گیرندگان خط 1480 از مهمترین اقدامات بهزیستی قزوین است.

مدیرکل بهزیستی استان قزوین اظهارداشت: همچنین ارائه خدمت به مراجعان مراکز مشاوره حضوری و آموزش های پیش از ازدواج، با محور انتخاب همسر و تشکیل خانواده به 8500 داوطلب، گسترش فعالیت پایگاههای سلامت اجتماعی با کمک 15 پایگاه و اراده خدمات مشاوره ای برای کنترل و کاهش طلاق به بیش از 3 هزار پرونده متقاضی طلاق و ارائه مشاوره ژنیتک معلولان به تمامی خانواده های دارای سه معلول به بالا از کارهای مهم این اداره در سالهای اخیر است.

image_2021_7_17-14_20_2_655_JkM

وارثی با اشاره به ضرورت تکمیل ساختمان جدید بهزیستی گفت: برای ساختمان جدید 6 میلیارد تومان از سوی استاندار و 6میلیارد تومان از سوی مدیر برنامه بودجه استان اختصاص داده شد و این بنا در حال حاضر 75 درصد پیشرفت فیزیکی دارد.

وی بیان کرد: در سال گذشته دو میلیارد و 200 میلیون تومان کمک های مردمی داشتیم و و تنها 500 میلیون تومان پروژه عمرانی داشتیم در حالی که امسال 3 میلیارد تومان برای پروژه هی عمرانی تخصیص یافته و در طول 4 سال گذشته 20 میلیارد تومان کمک صورت گرفته است.

وارثی بیان کرد: با حمایت استاندار محترم و تلاش شبانه روزی همکاران توانستیم موفقیت های خوبی را کسب کنیم که در فرهنگ سازی حفظ ارزشهای دینی، پیگیری از اسیب های اعتیاد، فعالیت دفاتر ژنتیک و اعتیاد رتبه اول را کسب کردیم.

وی گفت: در حوزه خدمات به معلئلان در ردیف 5 استان برتر کشور، در روابط عمومی رتبه سوم، در امنیت شبکه و پاسخگویی به مددجویان، مناسب سازی و حوزه اورژانس اجتماعی صاحب رتبه های برتر شدیم.

وارثی 55

مدیرکل بهزیستی استان قزوین از اضافه شدن یک دستگاه خودروی موبایل ون به ارزش یک میلیارد و 200 میلیون تومان و و 24 دستگاه اکسیژن ساز به قیمت هر کدام ۱۱ میلیون تومان توسط یونیسف هم خبرداد و گفت این تجهیزات درمراکز سالمندان توزیع می شود. 

وی تصریح کرد: در هفته بهزیستی 21 پروژه و فعالیت جدید افتتاح شده و به خدمات بهزیستی اضافه می شود.

وبگردی

با دوستان خود به اشتراک بگذارید: