به گزارش خبرگزاری برنا از قزوین؛ هدایت الله جمالی پور  عصر شنبه در جلسه ستاد پیشگیری و مقابله با ویروس کرونا که در استانداری برگزار شد اظهار داشت: با قرمز شدن استان مجبوریم محدودیت ها را بیشتر کنیم تا وارد پیک جدید بیماری نشویم و خدمات کادر درمانی هدر نرود.

وی اضافه کرد: مطلع هستیم که اصناف و بازاریان در شرایط بسیار سختی قرار دارند و با شیوع نوع جدید ویروس دلتا که سرعت ابتلای زیادی دارد باید اصناف و مردم پروتکل های بهداشتی را بیشتر از گذشته رعایت کنند تا مجبور به تعطیلی اصناف نشویم.

جمالی پور یادآورشد: ممنوعیت تردد شبانه در ایام قرمز کرونایی باید با جدیت بیشتری از سوی نیروی انتظامی اجرا شود و اگر خودرویی بیش از سه بار جریمه شد، یک هفته در پارکینگ متوقف رشود.

وی گفت: متولی اصلی در خصوص تعیین محدودیت و تعطیلی اصناف فقط دانشگاه علوم پزشکی است و با پیشنهاد دانشگاه، فعالیت تالارها، مراکز خرید و فروشگاه های زنجیره ای محدود یا تعطیل خواهد شد.

جمالی پور اظهار داشت: مراسم جشن عروسی و ترحیم همچنان پرخطرترین مراکز انتقال آلودگی است لذا تاکید جدی داریم تمامی مراسم و مناسبت ها بویژه جشن اعیاد قربان و غدیر به صورت مجازی برگزار شود و مردم نذورات خود را به نهادهای حمایتی از جمله کمیته امداد تحویل دهند تا بین نیازمندان توزیع شود.

استاندار قزوین تصریح کرد: ضمن تشکر از همکاری رسانه ها از خبرنگاران انتظار داریم مراقب باشند و اگر دستگاهی نسبت به رعایت پروتکل ها سهل انگاری کرد به ما معرفی کنند تا برخورد کنیم.

وی از شهروندان خواست در شرایط کنونی ضمن زدن ماسک و رعایت فاصله گذاری اجتماعی و پروتکل های بهداشتی، از عادی انگاری دوری کرده و همچنان خطر ویروس را جدی بگیرند.

 

وبگردی

با دوستان خود به اشتراک بگذارید: