به گزارش خبرگزاری برنا از قزوین؛ منوچهر حبیبی عصر شنبه در جلسه ستاد کرونای استان که در استانداری برگزار شد اظهارداشت: متاسفانه با افزایش روند بیماری کرونا در استان 4 شهرستان استان در وضعیت قرزم قرار گرفته اند و بیش از 80 درصد جمعیت استان در وضعیت قرمز است و باید محدودیت ها را اعمال کنیم تا وارد پیک بحرانی دیگری نشویم.

وی اضافه کرد: در این شرایط باید تردد مردم در بازر و مکانهای سربسته محدود شود و از برگزاری هرگونه دورهمی خودداری شود.

جانشین ستاد پیشگیری و مقابله با ویروس کرونا دراستان قزوین تصریح کرد: دستگاه‌های اجرایی خدمات رسان مانند شهرداری ها، شرکت های آب، برق و گاز در این ایام بایستی با حداکثر50 درصد کارکنان خود به صورت حضوری و50 درصد دورکاری فعالیت کنند.

وی یادآورشد: سایر ادارات می توانند با 30 درصد کارکنان به صورت حضوی و 70 درصد دورکاری فعالیت کنند و در این زمینه مدیران دستگاهها تصمیم گیری می کنند.

حبیبی اظهارداشت: همه جلسات بایستی در فضای باز برگزار شود و تشکیل جلسه در فصای بسته فقط با حضور 15 نفر مجاز است.

وی بیان کرد: تا اطلاع ثانوی فعالیت تالارهای پذیرایی ممنوع است و رستوران ها فقط به صورت بیرون بر می‌توانند فعالیت داشته باشند.  

حبیبی گفت: کمیته بازرسی و نظارت در این هفته لازم است با جدیت بیشتری عملکرد دستگاه های اجرایی را رصد کرده و گزارش هر گونه تخلف را اعلام کند.

وی اضافه کرد: در صورت افزایش بیماران قادر به پاسخگویی در بیمارستانها نخواهیم بود لذا بار دیگر از همه شهروندان، بازاریان، اصناف، کارمندان و کارگران درخواست می کنیم خطر ویروس را جدی بگیرند و برای حفظ سلامت خود و دیگران از حضور در هرگونه مراکز تجمعی خودداری کرده و پروتکل ها را جدی بگیرند.

 

وبگردی

با دوستان خود به اشتراک بگذارید: