به گزارش خبرگزاری برنا از قزوین؛ مهر علی حق گویان در جمع خبرنگاران رسانه های گروهی استان که روز یکشنبه در محل کمیته امداد برگزارشد، اظهارداشت: قربانی کردن بسیار کار پسندیده و نیکوست و عید قربان از اعیاد مهم مسلمانان است که خیرین با نذر قربانی به یاری نیازمندان می شتابند.‌

وی افزود: با آماده شدن قربانگاه دشت بره نسبت به ذبح قربانی به صورت کاملا بهداشتی اقدام شده و ضمن بسته بندی گوشت های قربانی توزیع آن میان نیازمندان انجام خواهد شد.

حق گویان گفت: در سال قبل چهار میلیارد و ۲۰۰ میلیون تومان نذر قربانی جمع آوری شد و امسال پیش بینی می شود پنج میلیارد و ۵۰۰ میلیون تومان نذر قربانی جمع آوری شود.

5

۳۲ هزار خانوار تحت پوشش امداد

وی افزود: در حال حاضر ۳۲ هزار خانوار در قالب ۶۲ هزار نفر تحت پوشش کمک های معیشتی و مستمری  کمیته امداد قرار دارند و در سال گذشته برای خانوارهای ۵ نفر به بالا ۵۶۰ هزار تومان واریز شد و امسال با افزایش دوبرابری حدود یک میلیون و ۱۰۰ هزار تومان به صورت ماهانه واریز می شود.

مدیرکل کمیته امداد استان قزوین تصریح کرد: همچنین در سال گذشته ۵۰ هزار فقره کمک موردی در زمینه های اشتغال، جهیزیه، معیشت، درمان، مسکن و امور حقوقی به مددجویان مساعدت شد.

وی گفت: در حال حاضر ۸.۷ درصد از جمعیت یک میلیون و ۳۰۰ هزار نفری استان تحت پوشش کمیته امداد قرار دارند و از خدمات موردی و مستمری دائمی برخوردارند.

حق گویان بیان کرد: در سال قبل ۹۸۶ نوعروس و داماد با تامین ۶ میلیارد و ۵۰۰ میلیون تومان جهیزیه به خانه بخت رفتند و در هفته گذشته نیز ۵۰ سری جهیزیه به ارزش ۶۰۰ میلیون تومان میان زوج های جوان نیازمند توزیع  شد.

وی اظهارداشت: در سال گذشته با اختصاص ۲ میلیارد و ۵۰۰ میلیون تومان تعداد ۲۶۵۲ دستگاه وسایل سرمایشی تهیه و میان نیازمندان توزیع شد و ۱ هزار و ۹۴۷ نفر تحت پوشش بیمه قرار گرفتند.

ایجاد ۸۵۶۹ شغل مستقیم

وی افزود: در سال گذشته ۸۵۶۹ شغل مستقیم و ۳۴۲۸ فقره شغل غیر مستقیم ایجاد شد و ۱۵۳ میلیارد تومان تسهیلات قرض الحسنه از منابع بانکی و صندوق ولایت امداد پرداخت شد.

image_2021_7_18-10_47_17_256_Aja

حق گویان یادآورشد: همچنین با معرفی ۹۶۹ نفر به مراکز کاریابی زمینه اشتغال مددجویان مهیا شد و رتبه اول کشور را در اشتغال کسب کردیم.

فعالیت ۱۱۸ مرکز نیکوکاری در استان

وی گفت: با راه اندازی ۱۱۸ مرکز نیکوکاری با کمک خیرین توانستیم ۳۱ میلیارد تومان جمع اوری کرده و در امور نیازمندان هزینه کنیم.

حق گویان افزود: با فعالیت مراکز نیکوکاری ضمن ترویج سنت های حسنه و خیرخواهانه زمینه نشر فرهنگ احسان هم در جامعه مهیا شده است.

 

وبگردی

با دوستان خود به اشتراک بگذارید: