به گزارش خبرگزاری برنا از قزوین؛ لطف الله سیاهکلی در جلسه کمیته برنامه ریزی شهرستان قزوین که با حضور فاطمه محمد بیگی نماینده قزوین در مجلس شورای اسلامی و محمد شفیعی فرماندار در محل سالن جلسات فرمانداری برگزارشد اظهار داشت:یکی از چالش های مهم استان در سال های گذشته محدودیت منابع اعتباری و جایگاه بسیار پایین بودجه بود که مدیریت استان را بشدت متاثر کرده است. 

وی بیان کرد: به هر حال در یک مقطع برای استان شدن قزوین به هر مشکلی تن داده شد و بعدها هم که وضعیت درآمدهای نفتی کشور مناسب بود برخی مدیران برای این که وضعیت را مطلوب جلوه دهند و مدیریتشان زیر سوال نرود از بیان مشکلات خودداری کردند و شرایط بسیار مناسب و مطلوب جلوه داده شد.

نماینده قزوین در مجلس شورای اسلامی تصریح کرد: ساختار بودجه استان قزوین شاید برای یک شهرسنتان هم کافی نباشد اما متاسفانه وضعیت اعتباری ما به هیچ وجه در سالهای گذشته مناسب و کافی نبود و بسیاری از مطالبات و طرح ها زمین ماند و یا اجرا نشد.

جلسه برنامه ریزی2

سیاهکلی یادآورشد: با شناسایی ریشه مشکلات استان با یک عزم جدی برای ترمیم وضعیت بودجه استان اقدام شد و با پیگیری استاندار محترم، رئیس سازمان برنامه و بودجه و مجمع نمایندگان با ارائه مستندات و واقعیتها مسئولان برنامه و بودجه را مجاب کردیم که به استان ظلم شده و قزوین علیرغم این که ظاهرا برخوردار است اما نقاط محروم زیادی هم دارد که به آن توجه نشده بود و حتما باید اعتبارات استان تغییر کند و افزایش یابد.

وی گفت: کارشناسان مطلعند که افزایش بودجه کار بسیار سخت و معمولا ناممکنی است زیرا باید از استانی یا بخش دیگر کم کرده و به استانی اضافه شود که این موضوع همواره چالش برانگیز بوده و معمولا این تغییر سخت است اما خوشبختانه با تعاملی که میان همه مسئولان ایجاد شد توانستیم با هم صدایی این مشکل را تا حدودی حل کنیم.

افزایش 3 برابری بودجه استان/ کار و تلاش مضاعف 

سیاهکلی اضافه کرد: خوشبختانه امسال بودجه استان سه برابر و اعتبارات محرومیت زدایی هم 10 برابر شد که می تواند به اجرای پروژه های عمرانی بیشتر کمک کند.

تکمیل طرح های نیمه تمام در اولویت باشد

وی اظهارداشت: در جلسه برنامه ریزی شهرستان قزوین باید سمت و سوی بودجه به گونه ای باشد که ابتدا به طرح های نیمه تمام اختصاص یابد تا این طرح ها بسرعت تکمیل شود.

سیاهکلی گفت: اگر ساخت یک جاده مثلا 5 کیلومتری در ردیف پروژه ها قرار دارد منطقی نیست که یک کیلومتر آن را احداث و مابقی را رها کنیم بلکه باید برنامه ریزی و اختصاص بودجه به گونه ای باشد که این طرح تکمیل شود و پس سراغ پروژه دیگر برویم.

نماینده قزوین، البرز و آبیک در مجلس شورای اسلامی یادآورشد: بهتر است پروژه های عمرانی بویژه جاده سازی حداکثر دو ساله و طرح های آب رسانی یک ساله تعریف شود تا بتوانیم با کمترین هزینه این طرح ها را به سرانجام برسانیم. 

899

وی اضافه کرد: طرح های زیربنایی چون تامین آب شرب و کشاورزی، راهسازی و بخش سلامت باید در اولویت مسئولان کمیته برنامه ریزی شهرستان باشد و اعتبارات به این طرح ها داده شود تا شاهد ساماندهی وضعیت پروژه های مهم باشیم.

سیاهکلی گفت:با افزایش اعتبارات استانی و اختصاص اعتبارات محرومیت زدایی امسال بسیار خوشبین هستیم تا با شعار کار مضاعف،تلاش مضاعف  و خدمت مضاعف بتوانیم پروژه های مهم عمرانی و زیربنایی بیشتری را در استان و شهرستانها اجرایی کنیم.

وبگردی

با دوستان خود به اشتراک بگذارید: