به گزارش خبرگزاری برنا از قزوین؛ منوچهر حبیبی در جلسه فوق العاده ستاد کرونای استان قزوین که ظهر سه شنبه در استانداری برگزار شد با ابراز نگرانی از سونامی کرونا در استان اظهارداشت: امروز باید واقعیتها را به هم بگوییم چون موضوع سلامت مردم اهمیت ویژه دارد۰

وی افزود: شرایط کرونا در استان بحرانی قرار دارد و تنها راه این است که کمک کنیم چراغ قرمز ایجاد شده در استان حداقل به زرد تبدیل شود.

حبیبی تصریح کرد: با افزایش بیماری ها ظرفیت تخت های بیمارستانها  در حال پر شدن است و ما از ۴۰۰ بستری عبور کردیم و روزانه ۱۰۰ نفر مبتلا می شوند و با این روند در چند روز آینده همه تختها اشغال می شود.

جانشین ستاد کرونای استان قزوین یادآورشد: شتاب نوع ویروس دلتا بسیار بالاست و اگر دقت نکنیم به نحوی گرفتار می شویم که خروج از آن سخت می شود.

سونامی کرونا در راه است/ مردم مسافرت نروند

حبیبی با ابراز نگرانی از روند رو به افزایش بیماری گفت: سونامی ویروس کرونا در راه است و نوع جدید زن و مرد، کوچک و بزرگ، زن و مرد، جوان و سالمند نمی شناسد اما گویی مردم خطر این ویروس را باور نکرده اند زیرا در شرایط که فعالیتهای ادارات تعطیل شده اما ترافیک رفتن به شمال وحشتناک است و این وضعیت باید تغییر کند.

کرونا 2

وی اضافه کرد: مبارزه با ویروس کرونا تنها با همکاری مردم و مسئولان ممکن می شود و اگر شهروندان به فکر سلامتی خود نباشند و همچنان در بازار و مراکز شلوغ و دورهمی شرکت کنند خطر جدی است.

حبیبی اظهارداشت: امروز مسئولان ستاد کرونا فریاد می زنند که کرونا اوج گرفته و دارد مشکل ساز می شود و هشدار می دهند که به جشن عروسی و مجالس ترحیم نروند و در تجمع و دورهمی شرکت نکنند اما همچنان شهر شلوف و جاده ها پر تردد است.

جانشین ستاد کرونای استان قزوین با اشاره به اقدامات فوری اعمال شده درروزهای آینده گفت: طرح ممنوع بودن تردد از امروز با شدت اجرایی می شود و از ظهر سه شنبه ورود خودروها با پلاک غیر بومی ممنوع  شده و خروج ازاستان هم ممنوع است و تردد از ساعت 22 شب تا 3 صبح هم با جریمه یک میلیون تومان مواجه خواهد شد.

وی گفت: با ابلاغ مصوبه ستاد از امروز همه ورودی های استان مسدود شده و ورود و خروج خودروها کنترل می شود و هر محدوده ای که دوربین های کنترلی نقص فنی دارد با حضور پلیس جبران خواهد شد.

حبیبی اضافه کرد: صدور مجوز از سوی فرمانداران موئرد قبول نیست و هیچ اجازه ای برای تردد داده نخواهد شد  وهیچ مسافری از سد پلیس نباید عبور کند و فرمانداران شهرستانها با خاکریز و بلوک های سیمانی باید ورودی شهرها را مسدود کنند ولی تردد پلاک های ۷۹ و ۸۹ در داخل استان بلامانع است.

جانشین ستاد کرونای استان یادآورشد: چون واکسن بیشتری تحویل استان شده حتما در روزهای آینده مراکز تزریق شلوغ می شود لذا بایستی بسرعت مراکز تجمیعی دو و سه تا روز ۵ شنبه راه اندازی شود و سپاه، هلال احمر و ارتش با برپایی دو مرکز جدید واکسیناسیون به دانشگاه علوم پزشکی کمک کنند.

وی گفت: در روزهای قرمز کرونایی مشاغل گروه یک در سه روز اینده و تا جمعه تعطیل خواهند بود و تلاش می کنیم اگر حتی یک روز بتوانیم کرونای دلتا را پشت خاکریز نگهداریم کادر درمانی فرصت تنفس پیدا می کند و برای هفته اینده در روز شنبه تصمیم خواهیم گرفت.

افزایش میزان واکسیناسیون در قزوین

حبیبی اظهارداشت: در خحال حاضر حدود 7 هزار نفر در استان واکسینه می شوند که باید آن را به روزانه ۱۰ هزار نفر افزایش دهیم زیرا این کار میزان فوتی ها در سنین بالا را کاهش می دهد.

کرونا 3

وی بیان کرد: شهرستانهای قزوین و البرز شرایط خوبی ندارند و نگران کننده است لذا باید جلسات ستاد کرونا در شهرستان مستمر تشکیل شده و وضعیت رصد و کنترل شود.

حبیبی در خصوص فعالیت رستورانها هم اظهارداشت: رستورانها که آلودگی بالایی دارند تاکید داریم فقط به صورت بیرون بر فعالیت کنند و اصناف بیشتراطلاع رسانی کنند تا موضوع رعایت شود. 

وی اضافه کرد: پاساژها و مکان های سرپوشیده و باشگاههای ورزشی در روزهای آینده تعطیل خواهند بود و مراسم مذهبی فقط در فضای باز با رعایت فاصله گذاری مجاز است.

وبگردی

با دوستان خود به اشتراک بگذارید: