حسین معصوم نامزد شهرداری قزوین:

شهر قزوین را با مدیریت علمی و بهره گیری از مشاوران و تیم اقتصادی قوی متحول می کنیم

شهر قزوین را با مدیریت علمی و بهره گیری از مشاوران و تیم اقتصادی قوی متحول می کنیم

نامزد شهرداری قزوین گفت: با بهره گیری از تیم کارشناسی و مشاوران قوی اقتصادی و بین المللی و مدیریت علمی توام با تجربه، دانش و خلاقیت، توسعه شهر قزوین را به گونه ای محقق می کنیم تا الگوی دیگر شهرها شود.

به گزارش خبرگزاری برنا از قزوین؛ شورای شهر قزوین؛ روز شنبه پرکار و بدون استراحتی را پشت سر گذاشت تا چهار نامزد نهایی راه یافته به مرحله نیمه نهایی را در بررسی مجدد مورد ارزیابی قرار داده و به گزینه نهایی برسد.

آقایان غلامحسن اسلامی صدر، حسین معصوم، مهدی کاظمی و مهدی صباغ از صبح روز سه شنبه بر اساس قرعه کشی و به نوبت وارد جلسه شورا شدند تا به سوالات اعضای شورا پاسخ داده و آخرین توانمندی خود را به پارلمان محلی نشان دهند.

حسین معصوم امروز یکی از مشاوران اقتصادی خود( پور زرندی مدیرعامل سابق بانک شهر) را هم به صحن شورا آورد تا نشان دهد با تیم قوی وارد کار خواهد شد و برنامه های عملیاتی برای مدیریت شهری در نظر گرفته است.

معصوم در آخرین نشست خود با اعضای شورای شهر قزوین اظهارداشت: بودجه شهرداری مغایرت دارد و حدود ۵۰ درصد آن محقق خواهد شد و هیچ برنامه ای بدون توجه واقعی به آن عملیاتی نمی شود. 

image_2021_9_11-17_41_30_802_5Y4

وی اضافه کرد: تلاش کردم با رویکرد صادقانه و شفاف و نگاه واقع بینانه بودجه شهرداری را تحلیل کرده و بر اساس آن برنامه ارائه کنم لذا تاکید دارم همه برنامه های ارائه شده بر اساس بودجه است و هر تغییر و تحولی به صورت واقع بینانه انجام خواهد شد. 

دنبال تحول در شهر قزوین هستم

معصوم تصریح کرد:اگر شهردار شدم دنبال تحول خواهم بود و مدیریتی ارائه خواهیم کرد تا الگوی دیگر شهرها شود و مسیر توسعه را هموار می کنیم.

.وی گفت: قزوینی هستم و بر همه محرومیت ها، توانمندی ها، ظرفیت ها اشراف کامل دارم و مناطق نابرخوردار را می شناسم و با یک تیم قوی کارشناسی اسب خود را زین کرده ایم تا در قزوین خدمت کرده و این شهر را به جایگاه اصلیش برسانیم و با اجرای برنامه ها کلان قادریم قزوین را در جایگاه اصلی خود به عنوان یک شهر ملی مطرح کنیم.

رونق گردشگری مذهبی را در اولویت قرار می دهیم

وی با اشاره به برخی ظرفیت های گردشگری شهر قزوین اظهارداشت: مجموعه دولتخانه صفوی و گراند هتل از سال ۸۲ روی زمین مانده در حالی که این طرح می تواند گردشگری قزوین را متحول کرده و به اقتصاد شهری کمک کند.

نامزد شهرداری قزوین تصریح کرد: با تعامل با میراث فرهنگی و سایر مدیران استانی و کشوری می توانیم به ثبت برخی آثار جهانی کمک کرده و پروژه های مشترکی را اجرایی کنیم تا چهره شهری تغییر کند که در این راستا هدف گذاری تیم من در مدیریت شهری، با محور گردشگری مذهبی و تاریخی است و برای آن از منابع کشوری استفاده خواهیم کرد و با کمک بخش خصوصی و سرمایه گذاران اهل قزوین و خارج از استان کارهای بزرگی را عملی می کنیم.

معصوم اظهارداشت: با راه اندازی دفتری در تهران و شناسایی شخصیت های تاثیرگذار و توانمند با نگاه جذب سرمایه از خارج از استان می توانیم قزوین را از رکود ایجاد شده در پروژه های عمرانی خارج کرده و مشکلات مالی ایجادشده را حل کنیم.

وی گفت: بدون نگاه شعار زدگی و با اتکا به تیم علمی و اجرایی و مشاوران قوی ملی و بین المللی آمادگی داریم در صورت انتخاب اعضای شورای شهر پروژه های شاخص بین المللی را کلید زده و با تعامل با شخصیت های تاثیرگذار در وزارتخانه ها و مجلس از اعتبارات ملی و دولتی هم برای تسریع در کار استفاده کنیم.

image_2021_9_11-20_47_11_507_wKU

پاک دستی را با شفافیت در کارها نهادینه می کنیم

نامزد شهرداری قزوین اظهارداشت: با سابقه اجرایی خود در گذشته به عنوان یک مجری قوی و پاک دست، در شهرداری مبارزه با فساد و رانت خواری را جدی خواهم گرفت و برای این کار برنامه علمی دارم زیرا با شعار نمی توان با فساد مبارزه کرد.

وی گفت:در اولین گام از همکاران شهرداری دفاع می کنیم تا اعاده حیثیت شود، سپس با ایجاد شفافیت و رفع ابهام به سمت توسعه سیستم الکترونیک در کارها خواهیم رفت تا هم مراجعه حضوری مردم به شهرداری کاهش یابد و هم برخورد مراجعان با کارکنان به حداقل برسد.

معصوم یادآورشد: در عصر کنونی سیستم های هوشمند به ما کمک می کند تا به سمت سالم سازی محیط اداری برویم و ما هم برنامه ویژه داریم تا از مراجعه حضوری مردم به شهرداری جلوگیری کرده و ترافیک و هزینه ها را کاهش دهیم.

وی اظهار داشت: طرح شهر هوشمند در پنج شهر کشور اجرایی شده اما قزوین در این فهرست قرار ندارد لذا با بسترسازی مناسب الکترونیکی شدن خدمات شهری را در اولویت داریم و دنبال تغییر سبد شهرداری از تراکم و عوارض فروشی به سمت درآمد پایدار هستیم.

انتصاب افراد پاک دست و شایسته در کارها

وی بیان کرد: در انتخاب مدیران به افراد شایسته، متخصص و پاک دست بها می دهیم و ضمن به روز رسانی و تطبیق دستورالعمل ها با قوانین همه برنامه ها در اختیار مردم قرار خواهد گرفت تا چیزی از شهروندان پنهان نباشد.

معصوم افزود:شفافیت بهترین راه مبارزه با فساد است وسیستم تعریف شده دقیق الکترونیک حتما از فساد کم میکند و ما در مدیریت خود امضای طلایی نداریم.

وی بیان کرد: با تشکیل کارگروه تخصصی از تجربیات کلان شهرها هم استفاده و تبادل تجربه خواهیم کرد تا به وحدت رویه برسیم.

نامزد شهرداری قزوین در مورد استفاده از ظرفیت های بین المللی هم گفت: بیش از 12 مورد خواهرخواندگی در شهرداری داشته ایم که شاید برخی از آنها سفر تفریحی بوده که به نتیجه نرسیده که ما می توانیم برای رونق اقتصادی و تبادل فرهنگی از این ظرفیت استفاده کنیم.

معصوم اضافه کرد: در دوره تحریم می توانیم از این ظرفیت استفاده مطلوب کنیم و با محور گردشگری مذهبی و تاریخی که تاکنون مغفول مانده با جذب زائران سوریه، نجف، کربلا به رونق گردشگری کمک می کنیم.

وی اظهارداشت: کنسرسیومی تشکیل می دهیم تا زائرانی که وارد ایران می شوند حتما شهر قزوین را به عنوان مقصد گردشگری انتخاب کنند تا برای شهر ما نیز ارزش اقتصادی ایجاد کند و در این راه دنبال هزینه تیستیم و با گردشگری هدفمند به درآمد خواهیم رسید.

معصوم یادآورشد: دانشگاه بین الملل در قزوین دانشجویان خارجی متعددی دارد که همه آنها می توانند به عنوان سفیری برای معرفی ظرفیت های گردشگری قزوین مورد توجه باشند که از این ظرفیت نیز استفاده خواهیم کرد.

image_2021_9_11-17_41_39_979_7Gy

وی گفت: اگر مورد اعتماد اعضای شورای شهر قرار گیرم با مدیریت توام با تجربه، دانش، خلاقیت، نگاه اقتصادی و حقوقی برنامه های خود را برای توسعه شهر با تیم مشاوران قوی و تخصصی اجرایی خواهم کرد.

این نامزد شهرداری قزوین تصریح کرد: برخی گفته اند بیشتر مسئولیت های من مشاور وزرا بوده در حالی که من مدیر اجرایی هستم و طرحی های مهمی را عملیاتی کرده ام و اعتقاد دارم مدیریت با دانش مرتبط می تواند مشکلات را رفع کرده و تحول ایجاد کند و اینجانب به عنوان سرباز نظام، اهل مشورت هستم و با بهترین افراد کار می کنم تا نتایج مطلوب باشد و آمادگی دارم هر پروژه ای که شورا ارائه کند بسرعت اجرایی کنم.

وی بیان کرد: در صورت بازدید از نقاط مختلف شهری می توانیم مشکلات و نقاط ضعف را مشاهده کنیم و به نظر می رسد شهر قزوین متولی ندارد و ما باید کار فرهنگی و اجتماعی را تقویت کنیم و به امور ورزشی و فرهنگی توجه ویژه داشته باشیم، برای نمونه باید پرسید چرا زمین شقایق این وضعیت را دارد و در تاریکی پذیرای جوانان و ورزشکاران و خیل بانوانی است که برای استفاده تفریحی و ورزشی از آن دچار مشکلات جدی هستند.

معصوم اظهارداشت: بوستان بانوان ما هم شرایط خوبی ندارد و تاریک است و از این نوع مشکلات در سطح شهر فراوان است که ما متعهد می شویم در کنار کارهای کلان و بزرگ به امور جزیی و کوچک هم توجه کنیم و با مدیریت منطقی و خدمات رسانی مناسب ، شهر قزوین را از نابسامانی نجات داده و آن را در مسیر توسعه قرار داده و شهری شایسته زندگی مردم فهیم قزوین مهیا کنیم.

image_2021_9_11-20_50_47_538_Wbe

وی گفت: مدیر میدانی هستم و حتما با کمک مدیران اقتصادی به پروژه ها سرکشی خواهیم کرد و با مردم وقت می گذاریم و مشکلاتشان را حل می کنیم و در راستای اصلاح ساختاراداری و ارتباط با مردم برنامه داریم تا مبلمان و سیمای شهری و نیز خدمات شهری در همه نقاط به صورت عادلانه توزیع شود.

معصوم اظهارداشت: طرح های نیمه تمام با اولویت ویژه با مدل اقتصادی از جمله مشارکت، پیش فروش و عرضه سهام باید تکمیل شود و با حمایت و جذب سرمایه گذار و استفاده از راه حل اقتصاد مقاومتی نسبت به اجرای طرح ها اقدام خواهیم کرد.

وی تصریح کرد: در پرهیز از روش های غلط مدیریتی جدی هستم و با تراکم فروشی مخالفم و با مدیریت سنتی آرامش مردم را به هم نخواهم ریخت و متعهد می شوم شهر قزوین را با مدیریت قوی به گونه ای که الگوی دیگر شهرها شود اداره کنیم.

در این دوره اعضای شورای شهر برای انتخاب شهردار با دعوت از ۵ کارشناس و مدیران باسابقه از جمله عباس ظاهری( رئیس سابق شورای شهر)، مرتضی روزبه و احمد نصری( استانداران اسبق) کمالی شهردار اسبق و عباس نیکویه فرماندار و شورای شهر اسبق درصدد انتخاب دقیق و درست تری برآمد که فقط دو کارشناس آقایان عباس نیکویه و کمالی به این دعوت پاسخ گفتند.

 

آیا این خبر مفید بود؟

نتیجه بر اساس 0 رای موافق و 0 رای مخالف

وبگردی

    نظر شما

    پربیننده‌ترین اخبار قزوین

    مهمترین اخبار

    آخرین اخبار قزوین

    اخبار برگزیده