به گزارش خبرگزاری برنا از قزوین؛ همایش مروجین آموزش همگانی روز سه شنبه با حضور استاندار، جانشین نیروی انتظامی، مدیرکل اجتماعی استانداری و جمعی از مروجان آموزش در سالن شهید امامی استانداری قزوین برگزار شد.

مریم بیدخام در این جلسه اظهارداشت: هفته ناجا فرصت خوبی برای  تقدیر از تلاشگران این نیروست که در تامین امنیت و آرامش استان نقش بی بدیلی دارند.

وی افزود: رابطان اجتماعی یک سفیر و پل اجتناعی هستند که با کمک آنها می توان با اقدامات پیشگیرانه و آموزش در فرهنگ سازی موثر بود و اگر دستگاههای متولی بتوانند وظیفه خود را درست انجام دهند به دستاوردهای بهتری می رسیم.

14

بیدخام بیان کرد: مردم با اعتمادی که به ناجا دارند در صورت برگزاری دوره های آموزشی از سوی نیروی انتظامی از آن استقبال می کنند و این آموزشها می تواند در کاهش اسیبها و جرایم بویژه در مناطق کمتر توسعه یافته مفید باشد.

وی یادآورشد: برای تاثیرگذاری آموزش می توانیم از ظرفیت های موجود در مدارس، مساجد، محلات، دانشگاهها و سایر مکان های عمومی بهره برد تا گروههای بیشتری از تصویه های فرهنگی و امنیتی استفاده کنند.

مدیرکل اجتماعی استانداری قزوین اظهارداشت: امروز میزان اعتماد مردم به نیروی انتظامی افزایش یافته و عموم مردم پلیس را پناهگاه و ملجا خود می دانند و حضور پلیس در محلات بسیار آرام بخش است.

وی اضافه کرد: باور داریم که پلیس جمهوری اسلامی باید مظهر خوف و رجا باشد و هنجارشکنان از اقتدار پلیس نگران و در وحشت و مردم و شهروندان از مهربانی و عطوفت و اهم‌مقتدار برای هنجار شکنان و مهربان برای شهروندان و عموم مردم که مردم احساس امنیت کنند

بیدخام تصریح کرد: حضور پلیس در جامعه باعث کاعش جرایم و مشکلات اجتماعی می شود و همه باید کمک کنیم با کمک رسانه ها و آگاهی بخشی به مردم زمینه ارتقای امنیت اجتماعی جامعه مهیا شود.

2222

مدیرکل اجتماعی استانداری قزوین یادآورشد: مرکز فوریت های ۱۱۰ اقدامات ارزشمتدی دارد و با نصب دوربین در شهر و اشراف بر فعالیت ها براحتی مداخله بموقع صورت می گیرد و پاسخگویی با سرعت مناسبی انجام می شود که رضایت مردم را بدنبال داشته است.

وی اضافه کرد: تعامل ناجا با دستگاهها در ایجاد آرامش بسیار موثر بوده است.

 

وبگردی

با دوستان خود به اشتراک بگذارید: