به گزارش خبرگزاری برنا از قزوین؛ اسماعیل مفرد بوشهری مدیرعامل شرکت گاز استان قزوین با اعلام این خبر گفت: با فراهم شدن زیرساخت های لازم برای گازرسانی به 246واحد صنعتی از آذر ماه سال 1395 تاکنون و قطع سهمیه سوخت مایع صنایع گازدار شده، قزوین رتبه اول صرفه جویی سوخت صنایع در کشور را کسب کرد.

وی افزود: از زمان اجرایی شدن مصوبه شورای اقتصاد از تاریخ 26/8/95 مبنی بر تسهیل گازرسانی به واحدهای صنعتی و تولیدی غیر عمده، شرکت گاز استان قزوین توانست با انجام برنامه ریزی لازم نسبت به گازدار کردن 246واحد صنعتی و تولیدی اقدام کند که این موضوع، صرفه جویی 34میلیون لیتری سوخت مایع را به دنبال داشته است که بیشترین میزان صرفه جویی سوخت مایع در کشور در راستای اجرایی شدن این مصوبه بوده است.

این مقام مسئول در تشریح اقدامات انجام شده برای گازرسانی به این 246واحد صنعتی گفت: با همکاری شرکت پخش فرآورده های نفتی منطقه قزوین فعالیت های لازم برای شناسایی و معرفی مصرف کنندگان صنعتی سوخت مایع به شرکت گاز استان انجام و سپس با اجرای چندین پروژه گازرسانی به صنایع این امر مهم که مزیت های اقتصادی و زیست محیطی فراوان به همراه داشته است محقق شد.

مدیرعامل شرکت گاز استان قزوین تصریح کرد: درحال حاضر 13شهرک صنعتی و 2هزار و 689 واحد صنعتی تولیدی جزء و عمده در استان قزوین از گاز طبیعی به عنوان سوخت اصلی خود استفاده می کنند.

وی افزود: از ابتدای سال جاری 100واحد تولیدی و صنعتی با هزینه ای بالغ بر 31میلیارد ریال گازدار شدند که امیدواریم این تعداد تا پایان سال به 250واحد صنعتی افزایش یابد.