به گزارش خبرگزاری برنا از قزوین؛ رویا اسماعیلی مدیرکل کتابخانه های عمومی استان قزوین در جلسه ی برنامه ریزی دهه ی فجر، اظهار داشت: 40 برنامه فرهنگی برای کتابخانه ها در ایام دهه فجر تدارک دیده شده است که امیدواریم در تبیین دستاوردهای انقلاب موثر واقع شود.

وی در تشریح این برنامه ها عنوان کرد: مسابقات نقاشی، مسابقات کتابخوانی، نشست های بصیرتی، مسابقه خلاصه گویی کتاب، نشست های خاطره گویی و روایت گری انقلاب، مسابقات ساخت کاردستی و نقد و رونمایی کتاب در حوزه پیروزی انقلاب اسلامی از برنامه های مدنظر برای دهه ی مبارک فجر هستند.

اسماعیلی خاطرنشان کرد: جشنواره خوشنویسی با عنوان "چهل سالگی" با محوریت کتابت شعارهای انقلابی در محل کتابخانه های منتخب هر شهرستان، نشست ویژه در خصوص بررسی نقش زنان در پیروزی انقلاب اسلامی و  همایش پیاده روی و مسابقات ورزشی،  از دیگر فعالیت هایی هستند که توسط این اداره کل برگزار خواهند شد.

وی خاطرنشان کرد: غبارروبی و عطرافشانی مزار شهدا به همراه قرائت وصیت نامه شهدا، تجلیل از نویسندگان و ناشران عرصه نشر با محوریت موضوع انقلاب اسلامی، نشست کتاب خوان ویژه خانواده شهدای انقلاب،  مسابقه کتاب خوانی وصیت نامه امام (ره) و مسابقه مشاعره انقلاب نیز با با همکاری نویسندگان و ناشران و مولفان برگزار خواهند شد.

اسماعیلی برپایی نمایشگاه عکس و کاریکاتور و فضاسازی ویژه این ایام و برگزاری کارگاه های مهارت های زندگی قرآنی و برگزاری مراسم تجلیل از یک نویسنده ارزشی استان با نام"چهل قلم" را از دیگر برنامه های این اداره کل طی سالگرد پیروزی انقلاب عنوان کرد.

اسماعیلی تاکیدکرد: برگزاری هرچه با شکوه تر برنامه ها و مراسم پیروزی انقلاب اسلامی، مهمترین اولویت این اداره کل طی ماه جاری است.