به گزارش خبرگزاری برنا از قم، دکتر بهرام سرمست استاندار قم در  سومین جلسه شورای برنامه‌ریزی و توسعه استان که در سالن کرامت استانداری قم برگزار شد، با اشاره به وضعیت بودجه‌ای کشور و تاثیر  آن در منابع استانی، اظهار کرد: مدیریت کشور به پشتوانه منابع قابل اتکا میسر می شود و مسئولین و دولتمردان در این تلاش برای مدیریت منابع هستند.

استاندار قم کاهش بودجه استان ها  علی الخصوص بودجه استان قم در سال 99  را مورد توجه قرار داد و افزود: هنر مدیریت در شرایط کنونی کشور، اولویت بندی نیازها و تخصیص بودجه بر اساس شاخص های ضروری در استان است.

وی با تاکید بر لزوم شتاب به روند پیشرفت پروژه های در دست اجرا در استان، ادامه داد: 20 پروژه اولویت دار که تا پایان سال قابلیت اتمام دارند، مشخص شده که برای به نتیجه رسیدن برخی از این پروژه‌ها می‌توان از منابع سیار و متمرکز استفاده کرد.

استاندار قم به تکلیف هر یک از دستگاه های اجرایی استان در تعیین پروژه شاخص در دستگاه ذیربط اشاره و تصریح کرد: پیگیری مدیران هر دستگاه در سهم بری از منابع استانی و ملی و به اتمام رسیدن پروژه نقشی اساسی دارد.

رئیس شورای برنامه ریزی و توسعه استان در خاتمه به  نقش تک شهرستانی بودن قم در جذب اعتبارات  تاکید و خاطر نشان کرد: پیگیری و اهتمام مدیریت استان در رفع این مشکل در سطح ملی است و این موضوع یکی از راهکارهای اساسی در افزایش بودجه های استان قم خواهد بود.

با دوستان خود به اشتراک بگذارید: