به گزارش خبرگزاری برنا از قم، سید امیر سامع، در توضیح وضعیت مدیریت پسماند در شهر قم با اشاره به راه اندازی خط پردازش زباله ۳۰۰ تنی در شهر قم، اظهار کرد: امسال اگر بخواهیم این کار را انجام دهیم باید بیش از ۳۰ میلیارد تومان هزینه بپردازیم.

معاون خدمات شهری شهرداری قم به خرید تجهیزاتی برای هوادهی و تولید کمپوست در سایت البرز اشاره کرد و افزود: این خط دو نوع کود تولید میکند که جزو بهترین کودهای تولیدی کشور است.

سامع با اشاره به راه اندازی سایت تخمیر، گفت: بهسازی مسیرهای سایت البرز از دیگر اقداماتی است که در سالهای اخیر انجام شده است.

وی افزود: در گذشته در سایت البرز دفن سطحی داشتیم که الان دیگر به هیچ وجه نداریم و در حال حاضر نیمی از زباله که به کارخانه پردازش می‌رود و بقیه داخل لندفیل دفن می‌شود.

معاون خدمات شهری شهرداری قم با اشاره به اینکه بخشی از زباله‌ها در قم باید به زباله سوز یا هاضم بروند، اظهار داشت: در این دو سه سال مناقصه گذاشتیم اما به دلیل شرایط اقتصادی استقبالی نشد که اخیرا جلساتی با معاونت فناوری ریاست جمهوری و سازمان شهرداری‌ها داشتیم و یک تفاهم‌نامه امضا کردیم.

به گفته سامع قرار است مثلثی از شهرداری قم، بخش خصوصی و معاونت فناوری ریاست جمهوری تشکیل شود تا سرمایه و تکنولوژی برای این کار با کمک سازمان شهرداری‌ها تامین شود.

 

با دوستان خود به اشتراک بگذارید: