به گزارش خبرگزاری برنا از قم، حجت الاسلام والمسلمین « حسن فرزانه موحد» ، با اشاره به شیوع ویروس کرونا در کشور گفت: در این  ایام بخاطر روندی که در مساجد و کانون های فرهنگی هنری اتفاق افتاد، ارتباط حضوری نوجوانان با مسجد  بسیار کمتر شد.

 

مسئول کانون فرهنگی هنری شهید صالحی ادامه داد: ما برای حفظ این ارتباط کاری را با عنوان نوجوان تی وی آغاز کردیم که در قاب گوشی تلفن همراه قابل مشاهده است.

 

وی تصریح کرد: در ابتدا بخش اول کانال نوجوان تی وی با عنوان« انرژیوم» بارگذاری شد که در آن پویش 60 ثانیه دلتنگی با امام زمان(عج) را داشتیم که طی این پویش نوجوانان سراسر کشور آثار خود را برای کانال ارسال کرده و مطالب، تصاویر و صوت های برگزیده در این بخش بارگذاری شد.

 

حجت الاسلام فرزانه ادامه داد: مسابقه پاکنویس نیز بخش دیگری بود که با موضوع سواد رسانه ای برگزار شد که در قالب آن عکس هایی در کانال گذاشته می شد و نوجوان برداشت خود را در خصوص این تصویر در 5جمله کوتاه ارسال می کرد و آثار ارسالی برگزیده دربخش دوم انرژیوم بارگذاری می شد.

 

مسئول کانون فرهنگی هنری شهید صالحی در ادامه با اشاره به اینکه در آستانه ایام فاطمیه قرار داریم  به ارائه گزارشی از برنامه ی تیم رسانه ای #نوجوان_TV  برای ایام فاطمیه سال ۱۴۴۲ هجری پرداخت و گفت: این برنامه ها در چند محور اراده می شود.

 

حجت الاسلام والمسلمین فرزانه موحد با اشاره به بخش کارشناس محور گفت: این بخش، ده قسمت ویدیویی است که با توجه به سلیقه مخاطب نوجوان، به صورت 100 ثانیه ای و با محتوایی غنی و جذاب آماده شده است.

 

وی ادامه داد: جهت ارزیابی  از هر قسمت، سوالی طرح شده، که مخاطب با مشاهده کلیپ ها و جواب دادن به سوال، امتیازاتی کسب و در قرعه کشی شرکت داده می شود.

 

حجت الاسلام موحد به  بخش کلیپ های شعائری اشاره کرد و افزود: این بخش، شامل حدود 30 کلیپ در قالب های دکلمه، شعرخوانی، سرود، مداحی، مصاحبه و... می شود و همه این کلیپ ها، توسط نوجوانان اجرا شده و به جهت همین طرح تولید شده اند.

 

مسئول کانون فرهنگی هنری شهید صالحی ادامه داد: در راستای حفظ شئونات و فرهنگ سازی، در هیچ یک از کلیپ ها از آهنگ استفاده نشده است.

 

وی در ادامه به بخش نمایش اشاره کرد و گفت: این بخش، شامل ده قسمت نمایش، برگرفته از گفتارهای حضرت زهرا سلام الله علیها و یا گفتارهایی در مورد ایشان می باشد.

 

فرزانه موحد تاکید کرد: به روز بودن فضای این نمایشها، از مزایای این بخش است که باعث شده مخاطب نوجوان ارتباط بیشتری با آنها برقرار کند و محتوا را به صورت ملموس تری دریافت کند.

 

وی  با اشاره به خش داستان گویی گفت: این بخش نیز شامل 10 قسمت می باشد.در این بخش، داستان هایی تاریخی از لحظات مختلف زندگانی حضرت زهرا سلام الله علیها، با صدایی نوجوانانه روایت می شود.

 

مسئول کانون فرهنگی هنری شهید صالحی ادامه داد: نقاشی های زیبایی که به این روایت ها ضمیمه شده است، فضای چشم نوازی را برای مخاطب رقم میزند.این کلیپها به چندین زبان صداگذاری می شوند.

 

وی به بخش استوری مذهبی اشاره کرد و تصریح کرد: با توجه به ظرفیت های فضای مجازی، بیش از 20 کلیپ کوتاه و متناسب جهت قرار دادن در استوری تولید شده است که در اختیار مخاطبان قرار داده می شود، تا صفحات شخصی خود را مزین به آنها کنند.

 

مسئول کانون فرهنگی هنری شهید صالحی یادآور شد: این استوری ها در سه بخش آموزشی، پویشی و شعائری تولید شده اند.

 

مسئول کانون فرهنگی هنری شهید صالحی  با اشاره به بخش موشن گرافی گفت:این بخش، شامل 5 قسمت موشن گرافی است.

 

وی افزود: این کلیپ ها در موضوعاتی همچون بیوگرافی حضرت زهرا سلام الله علیها و یا گفتار های اندیشمندان در مورد ایشان و یا شیوه های عزاداری نوجوانان در این ایام تولید شده اند، تا به بهترین و زیباترین شکل، مفاهیم آموزشی را به مخاطب انتقال دهد.

 

 حجت الاسلام موحد  همچنین به بخش مسابقه محتوایی اشاره کرد گفت: یکی از زمانبرترین بخش ها، مسابقه نوجوان فاطمی است که بحث دریافت محتوا از مخاطبان در چهار بخش نقاشی، عکاسی، کلیپ سازی و متن ادبی را به دوش می کشد.

 

 حجت الاسلام  فرزانه موحدیادآور شد: آثار ارسالی مخاطبان، طی فرآیندی مورد بررسی قرار گرفته و از آثار برتر تجلیل به عمل خواهد آمد.

 

 وی بخش پرسشنامه اینترنتی را مورد توجه قرار داد و گفت: این بخش در قالبی متفاوت و با هدف آموزش، مسابقه ای  اینترنتی به صورت پرسشنامه تهیه شده است.

 

مسئول کانون فرهنگی هنری شهید صالحی  افزود:این پرسش ها کاملا حساب شده هستند و جوانب مختلف در آنها لحاظ شده است.

 

حجت الاسلام موحد با اشاره به اینکه سوالات مسابقه در  https://survey.porsline.ir/s/UphbTjO/ قابل مشاهده است افزود: پایان برنامه، به قید قرعه به برگزیدگان این مسابقه جوایز ارزنده ای اهدا خواهد شد.

 

مسئول کانون فرهنگی هنری شهید صالحی  در پایان یادآور شد: تمام بخش های اشاره شده در دو آدرس زیر در دسترس خواهد بود.

 

با دوستان خود به اشتراک بگذارید: