به گزارش خبرگزاری برنا از قم، دکتر رسول منعم امروز در جلسه ستاد کرونا استان که در استانداری برگزار شد گفت: در راستای توجه به وضعیت سالن‌های ورزشی 11 جلسه کمیته مدیریت کرونا در حوزه ورزش برگزار شد.

مدیرکل ورزش و جوانان قم گفت: در شرایط قرمز کرونایی تعطیلی اماکن ورزشی انجام شد و 578 مورد نیز بازدید مشترک به همراه کارشناسان مرکز بهداشت از سالن‌های ورزشی قم انجام‌شده است.

وی گفت: علاوه بر آن بازرسان اداره کل ورزش و جوانان نیز 3 هزار و 919 مورد بازرسی از اماکن ورزشی قم در ایام کرونا به‌ویژه در ایامی که وضعیت قم قرمز بود انجام دادند.

منعم گفت: حاصل این بازدیدها، 303 مورد تذکر رعایت پروتکل‌ها، 58 مورد برخورد مطابق قانون و پلمب 13 باشگاه ورزشی در سطح استان بود.

مدیرکل ورزش و جوانان قم گفت: در راستای کمک به اماکن ورزشی آسیب‌دیده نیز فعالانه رفتار کردیم و 33 مورد مکاتبه انجام شد و پرداخت تسهیلات در قالب 100 میلیون ریال به‌صورت قرض‌الحسنه به اماکن ورزشی آسیب‌دیده ارائه شد.

وی گفت: همچنین تسهیلات 9 میلیارد ریالی با سود چهار درصد نیز به 40 باشگاه ورزشی اعطا شد و 27 باشگاه ورزشی نیز تسهیلات 2 میلیارد ریالی دریافت کردند.

منعم گفت: علاوه بر این به‌منظور کمک به باشگاه‌های ورزشی، تخفیف 50 تا 100 درصدی نیز به اماکن ورزشی داده شد و اجازه ماهیانه این اماکن نیز افزایش نیافت.

منعم گفت: از سوی دیگر تعویق در دریافت اقساط دریافتی باشگاه‌ها انجام شد و قوانین حمایتی از این باشگاه‌ها نیز در دستور کار قرار گرفت.

 

 

با دوستان خود به اشتراک بگذارید: