به گزارش خبرگزاری برنا از قم، علیرضا مظفری ضمن اعلام این خبر و اجرای طرح‌های بازدارنده و مقابله با شیوع ویروس کرونا بیان داشت: الزام استفاده از ماسک، رعایت فاصله اجتماعی، گندزدایی و ضدعفونی محیط و محل استقرار دست فروشان، ممانعت و جلوگیری از عرضه و فروش مواد فلّه و فاسدشدنی و همچنین عدم دریافت وجوه نقد و استفاده از دستگاه کارت خوان از مهم ترین مواردی ست که نسبت به اجرای آن در طرح مذکور مصمم هستیم.

مدیر عامل سازمان میادین میوه و تره بار و ساماندهی مشاغل شهری شهرداری قم سلامت آحاد جامعه را از اولویت‌ها و سیاست‌های سازمان برشمُرد و افزود: درست است که شکل‌گیری روزبازارها دسترسی مردم به خریدهای هفتگی را آسان کرده اما در وضعیت فعلی، نگرانی‌ها از اینکه این بازارها به یکی از مکان‌های انتقال ویروس کرونا تبدیل شود، وجود دارد.

مظفری استفاده از ماسک در روزبازارها را الزامی دانست و افزود: استفاده از ماسک به فرهنگ اجباری نزد مراجعه کنندگان به این مکان‌ها تبدیل شده و از ورود و تردد افرادی که نسبت به توصیه های بهداشتی بی‌توجه هستن؛ ممانعت بعمل خواهد آمد.

وی اظهار داشت: سم پاشی و ضدعفونی مسیرهای روزبازارها، تعیین فاصله مشخص و خط ‌کشی و ضدعفونی مداوم و مستمرسرویس‌های بهداشتی از دیگر تدابیر و تمهیدات بهداشتی در نظر گرفته شده است.

لازم به ذکر است، سازمان میادین شهرداری قم متولی برگزاری ۴ روز بازار به شرح ذیل می‌باشد: سه شنبه بازار پردیسان، سه شنبه بازار همت واقع در بلوار همّت، جمعه بازار ظهور واقع در بلوار ظهور و در مجاورت مسجد مقدس جمکران و همچنین جمعه بازار جوان واقع در مجاورت بوستان جوان.

با دوستان خود به اشتراک بگذارید: