به گزارش خبرگزاری برنا از قم، بهرام سرمست در پایان جلسه ستاد ملی مبارزه با کرونا که به صورت ویدیو کنفرانس در آن شرکت کرده بود در گفت و گو با خبرنگاران اظهار داشت: طبق تصمیم این ستاد وضعیت آبی نیز به وضعیت های قرمز، نارنجی و زرد کرونایی اضافه شد و این وضعیت به عنوان وضعیت کم خطر شناخته می شود و البته به معنای سفید نیست.

وی افزود: در وضعیت آبی ممنوعیت تردد شبانه خودروها همچنان وجود دارد و تمام فعالیت های اقتصادی و فرهنگی نیز با رعایت پروتکل ها و ضوابطی که اعلام خواهد شد به نوعی بازگشایی می شود.

سرمست تصریح کرد: در شرایط آبی اجتماعات و آیین های تجمعی تابع یک سقفی خواهد بود که جزییات آن ابلاغ و از طریق ستاد ملی نیز اطلاع رسانی خواهد شد.

وی خاطرنشان کرد: این محدودیت ها در کمترین حالت خود ادامه پیدا می کند ولی به معنای سفید شدن وضعیت نیست، نگرانی ما این است که از وضعیت عادی انگاری آسیب ببینیم و موج جدید شیوع کرونا را شاهد باشیم.

استاندار قم همچنین بازگشایی مدارس برای پایه های اول و دوم ابتدایی با رعایت پروتکل ها را از جمله مصوبه های جلسه امروز ستاد ملی مبارزه با کرونا دانست و گفت: تا زمانی که دستورالعمل های جدید ابلاغ نشود موضوع اجرایی و عملیاتی محدودیت ها مشمول شرایط قبلی است.

استاندار قم در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به تصویب معیارهای توزیع واکسن و واکسیناسیون کرونا توسط ستاد ملی کرونا بیان کرد: این اقدام در چهار مرحله و سطح مختلف صورت می گیرد و افراد دارای بیماری زمینه ای و همچنین کادر درمان در اولویت قرار می گیرند و جزییات آن نیز از طریق ستاد ملی ابلاغ می شود.

با دوستان خود به اشتراک بگذارید: