مدیرعامل شرکت تعاونی توسعه و عمران شهرستان قم خبر داد

آغاز به کار آزمایشی مجتمع کشتارگاه صنعتی دام قم

مدیرعامل شرکت تعاونی توسعه و عمران شهرستان قم گفت: مجتمع کشتارگاه صنعتی دام قم با نام «طیب گوشت پارسا نوین ایران» به صورت آزمایشی فعالیت خود را شروع کرده است و تا پایان امسال به صورت رسمی به بهره برداری می رسد.

به گزارش خبرگزاری برنا از قم، سید ضیاءالدین ضیایی در گفتگو با خبرنگاران گفت: این مجتمع در ابتدای محور قم ـ جعفریه و در مساحت ۲۰ هکتار و با هزینه‌ای حدود ۳۲ میلیارد تومان ساخته شده و در حال حاضر به منظور رفع نقص های احتمالی، به صورت آزمایشی شروع به کار کرده است.

وی ظرفیت کشتار این مجتمع را در یک نوبت کاری، یک هزار راس دام سبک و ۱۵۰ راس دام سنگین اعلام و خاطرنشان کرد: امکان افزایش تا سه برابر این ظرفیت نیز وجود دارد.

مدیرعامل شرکت تعاونی توسعه و عمران شهرستان قم اظهار داشت: سالن بسته بندی گوشت و آلایش‌های دامی، واحد تبدیل ضایعات به خوراک دام و سردخانه از دیگر امکانات این مجتمع است.  

وی در بخش دیگر سخنان خود گفت: موضوع «تعاون»؛ یک مساله مهم برای بهبود امور و کاهش محدودیت ها و مشکلات و ضمانت‌دهنده دوام و تعالی انسان ها مورد توجه و یک راه اساسی برای رسیدن به رفاه، عدالت اجتماعی و توسعه کشور است.

ضیایی با بیان اینکه در برنامه پنجم توسعه به این مساله توجه ویژه ای شده بود، خاطرنشان کرد: در برنامه ششم نیز پیگیری های لازم در حال انجام است.

وی افزود: مجلس شورای اسلامی در سال ۱۳۸۹ قانون ایجاد شرکت های تعاونی توسعه و عمران شهرستان های کشور را مصوب کرد و توسط شورای نگهبان نیز به تایید رسید و در نهایت در سال ۱۳۹۱ اساسنامه متحدالشکل برای این شرکت ها در کل کشور به تصویب هیات وزیران رسید.

وی با بیان اینکه هر شهرستان فقط یک شرکت از این تعاونی می تواند داشته باشد و دست کم باید نیم درصد جمعیت آن شهرستان عضو شرکت تعاونی باشند، اعلام کرد: تاکنون در ۱۰۵ شهرستان از ۲۷ استان کشور «شرکت تعاونی توسعه و عمران» تاسیس شده است و این شرکت های تعاونی در سراسر کشور حدود ۱۱۰ هزار عضو دارند.

مدیرعامل شرکت تعاونی توسعه و عمران شهرستان قم افزود: این شرکت های تعاونی بیش از ۱۶ هزار تَن اشتغالزایی در کل کشور داشته اند و یک سرمایه ثبتی حدود ۷۲ میلیارد تومان در ۲۷ استان کشور تشکیل شده است.  

وی هدف از تشکل این شرکت ها را؛ تسریع در رشد و توسعه شهرستان ها، هدایت منابع مردمی به بخش های تولیدی و توزیعی و خدماتی و نیز بسترسازی برای ورود بخش های تعاونی و خصوصی به فعالیت های اقتصادی دانست.

«علاقه‌مندان برای کسب اطلاعات بیشتر درباره فعالیت‌های شرکت تعاونی توسعه و عمران شهرستان قم می‌توانند به تارنمای آن به نشانی اینترنتی https://ttoqom.ir مراجعه کنند.»  

وبگردی

    نظر شما

    پربیننده‌ترین اخبار قم

    مهمترین اخبار

    آخرین اخبار قم

    اخبار برگزیده