به گزارش خبرگزاری برنا از قم، بهرام سرمست در نشست امروز ستاد استانی مبارزه با کرونا با بیان این که محدودیت های شرایط قرمز کرونایی باید در استان به شدت اعمال شود اظهار کرد: خوشبختانه استان قم در ماه های اخیر به توفیقات خوبی در توسعه زیرساخت های درمانی خود رسیده است که افزایش ۴۵۰ تخت بیمارستانی از آن جمله است.

وی افزود: لازم است تا دستاوردهای استان در عرصه مبارزه با کرونا در کنار رفع اشکال ها و تلاش برای افزایش هم افزایی در بین همه دستگاه های اجرایی دیده شود.

استاندار قم سپس به ضرورت توسعه واکسیناسیون و بسیج عمومی در این موضوع توجه داد و گفت: درخواست شهرداری قم برای واکسیناسیون رانندگان حمل و نقل عمومی بویژه برای قطع زنجیره ویروس، درخواست به حق است و تحقق آن باید از سوی دانشگاه علوم پزشکی استان دنبال شود.

وی در عین حال خواستار تشکیل جلسه هماهنگی با محوریت دانشگاه علوم پزشکی استان برای تصمیم گیری نهایی در اولویت بندی واکسیناسیون گروه های هدف و بر اساس مستندات شد.

سرمست یادآور شد: تلاش برای پوشش حداکثری واکسیناسیون در استان یک ضرورت جدی است و به همین دلیل، محل نمایشگاه های دائمی استان نیز به مدت دو ماه و برای توسعه و گسترش واکسیناسیون در اختیار دانشگاه علوم پزشکی قرار می گیرد.

وی در عین حال از همه مسؤولان دستگاه ها و نهادهای استان خواست تا تداوم همدلی در موضوع مبارزه با کرونا را فراموش نکنند.

استاندار قم درباره افزایش مراسم ها و تجمع ها در استان خاطر نشان کرد: برگزاری هرگونه مراسم و تجمع در استان نیازمند مجوّز کتبی دانشگاه علوم پزشکی استان است، ضمن آن که دست اندرکاران امور مساجد و اماکن متبرکه هم باید بیش از پیش در برگزاری مراسم ها و برنامه ها دقت نظر داشته باشند.

وی در ادامه از دانشگاه علوم پزشکی استان خواست تا درباره اعلام رنگ بندی کرونایی دو شهرستان جدید استان یعنی شهرستان های کهک و جعفرآباد، پیگیری های لازم را داشته باشد.

سرمست افزود: طرح شهید سلیمانی همچنان یک اولویت اجرایی در استان است و از این رو لازم است تا همه مسؤولان در این موضوع پای کار باقی بمانند.

استاندار قم همچنین از شورای اطلاع رسانی استان خواست تا موضوع ترغیب بیشتر مردم به انجام واکسیناسیون را در دستور کار داشته باشد.

وی در پایان سخنان خود خواستار تداوم فرهنگسازی در موضوع مصرف بهینه آب و برق شد و گفت: کاهش خاموشی های بخش خانگی و تجاری در دستور کار است، ضمن آن که اولویت بندی بخش صنعت در موضوع مصرف برق نیز باید مورد توجه مسؤولان ذیربط باشد.

 

وبگردی

با دوستان خود به اشتراک بگذارید: