به گزارش خبرگزاری برنا از قم، سردار زهرایی در دومین روز دوره آموزشی رسم هجرت که با حضور مسئولین حرکت های جهادی و مجمع جهادگران کشور در مجتمع نور قم برگزار شد، با اشاره به اینکه از نگاه بسیج سازندگی امروز، موتور محرکه قوی شدن ایران اسلامی جهادی ها هستند اظهار کرد: همان طور که توان موشکی کشور در برابر دشمنان قدرت بازدارندگی دارد، نیروهای جهادی همان تعریف را در پیش برندگی اهداف انقلاب اسلامی دارند‌.

وی ادامه داد: این جریان به صورت خودجوش بدون حمایت و وجود این نگاه که جریان جهادی چه قدر عمیق است با خدمت رسانی جای خودش را در دل مردم باز کرده و به همین منظور در چشم انداز ۱۰ ساله جبهه سازی جهادی را تعریف کردیم.

رئیس سازمان بسیج سازندگی کشور با تاکید بر اینکه جریان جهادی جریان پاک انقلاب است و با نفس پاک رهبر انقلاب اسلامی برپا شده، گفت: این جریان در طول حیات پربرکتش فراز و نشیب های زیادی داشته ولی ثابت کرده که پاک می ماند و تحریف نمی شود.

سردار زهرایی با اشاره به طرح دولت درخصوص احیای جهاد سازندگی ابراز کرد: جهاد سازندگی ابتدای انقلاب از دل مردم جوشید و چند مولفه داشت که مهمترین آنها رفع محرومیت تاریخی از  روستاها بود که جهادی ها به روستاها رفتند و به آباد کردن این مناطق پرداختند.

وی افزود: در سال ۷۹ ماموریت های جهاد سازندگی ادغام شد ولی جریان جهادی ادغام نشد و به همین دلیل مقام معظم رهبری فرمان تاسیس بسیج سازندگی را برای حفظ جریان جهادی صادر کردند.

رئیس سازمان بسیج سازندگی کشور با تاکید بر اینکه فعالیت جهادی ها فقط محدود در روستا نیست و در ابعاد مختلف عمرانی، محرومیت زدایی، علمی و... در حال فعالیت هستند خاطرنشان کرد: اگر مسئله دولت فقط روستاست و می خواهد ماموریت های دولت در خصوص روستاها را متمرکز کند احیای جهاد سازندگی قابل قبول است ولی مطالبه ما این است که جریان جهادی نباید دولتی شود.

وبگردی

با دوستان خود به اشتراک بگذارید: