به گزارش خبرگزاری برنا از قم، سید مهدی صادقی استاندار قم در دیدار اعضای ستاد اجرایی جشنواره قرآنی مدهامتان با تقدیر از تلاش های دستندرکاران این رویداد قرآنی اظهار داشت: خدمت به قرآن توفیق بسیار بزرگی است و کسانی که در این مسیر تلاش می کنند؛ می بایست قدر این نعمت را بدانند.

وی افزود: همه ما وظیفه داریم هر آنچه که در توان داریم در مسیر ترویج معارف قرآنی به کار ببندیم چرا که این مسیر خیر و برکت دنیا و آخرت را برایمان به همراه دارد.

وی ادامه داد: قرآن انسان را به سمت تعالی و بالندگی رشد می دهد از این رو همه ما باید در مسیر انس به قرآن کریم و آیات الهی گام برداریم.

استاندار قم با بیان اینکه کانون های فرهنگی هنری مساجد استان قم فعالیت های خوبی دارند عنوان کرد: مجموعه استان نیز حمایت های لازم را از برنامه های کانون های مساجد انجام می دهد.

وی ابراز داشت: در طول سال رویدادهای قرآنی بسیاری به میزبانی استان قم برگزار می شود که امیدواریم در برگزاری جشنواره قرآنی مدهامتان نیز بتوانیم میزبان خوبی برای اهالی قرآنی مساجد کشور باشیم.

در ابتدای این دیدار نیز مرتضی طاهریان معاون فرهنگی هنری ستاد عالی کانون‌های مساجد کشور با ارایه گزارشی از برگزاری جشنواره قرآنی مدهامتان گفت: این مسابقات هر ساله به میزبانی یکی از استانهای کشور برگزار می شود و امسال نیز مرحله کشوری این جشنواره قرآنی به میزبانی استان قم در حال برگزاری است.

وی بیان داشت:سال آینده این جشنواره به مناسبت اینکه شهر مقدس مشهد پایتخت فرهنگی جهان اسلام انتخاب شده است در خراسان رضوی برگزار می شود و ایدئال ما این است که بتوانیم بسترهای لازم برای رقابت جوانان قرآنی مساجد جهان اسلام را فراهم کنیم که البته نیازمند برنامه ریزی و هماهنگی های لازم با نهادها و دستگاه های مرتبط دارد.

طاهریان گفت: اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی و همچنین دبیرخانه کانون های فرهنگی هنری مساجد استان قم همکاری خوبی در برگزاری جشنواره قرانی مدهامتان داشتند.