به گزارش برنا از ساری؛ سرهنگ حسن افشار با اعلام این خبر گفت: در سال ۱۴۰۰ شهید حسن فقیهی جویباری از شهرستان جویبار و از دیار مازندران به عنوان شهید شاخص جامعه ورزش کشور معرفی شد.

رئیس بسیج ورزشکاران در ادامه افزود: از سال ۸۹ با هدف نهادینه کردن سبک زندگی شهدا، ترویج فرهنگ ایثار و شهادت و همچنین ارائه الگوی برتر زندگی به نسل جوان؛ شهدای شاخص در سطح کشور و استان‌ها معرفی می‌شود.

او گفت: شهدای شاخص، قهرمانان و پهلوانان همیشه جاویدی هستند که پیام آنان ایستادگی بر آرمان‌ها و ارزش‌های انقلاب و مقاومت در برابر استکبار است.

افشار با بیان اینکه همه شهیدان برای ما شاخص هستند، توضیح داد: بر اساس بیانیه گام دوم انقلاب پیرو فرمایشات رهبر معظم انقلاب هر سال براساس مقتضیات ویژه‌ای برخی از شهدا به عنوان الگوهای ناشناخته به جامعه معرفی می‌شوند مانند شهید «حسن فقیهی جویباری»که با توجه به این‌که ایشان دوران خدمت سربازی خود را انجام داده بود و می‌توانست به جبهه نرود، به عنوان یک جوان مومن انقلابی و پای کار با درک شرایط موجود در لبیک به فرامین امام عزیز در کنار سایر اعضای خانواده به جبهه اعزام می‌شود و همراه با سایر برادران شهیدش علی و محمد فقیهی جویباری به درجه رفیع شهادت نائل می‌شود.

این مقام مسئول همچنین افزود: هر سال در برخی از قشرهای جامعه نیز شهدای شاخص درسطح کشور معرفی می‌شود و امسال شهید «حسن فقیهی جویباری» از جامعه ورزش کشتی به عنوان شهید شاخص ورزش کشور از استان مازندران معرفی شده‌ است.

رئیس بسیج ورزشکاران سپاه کربلای مازندران اظهار داشت: از ویژگی‌های بارز این شهید فداکاری، ایثار، گذشت، تبعیت از ولایت فقیه، استکبار ستیزی، حضور فعالانه در عرصه‌های فرهنگی، ورزشی، سیاسی، خوش اخلاقی، مردم داری و کمک رسانی به مردم بی‌بضاعت و نیازمند بوده است.

افشار در پایان گفت: در گذشته از استان مازندران شهید بهرام اسدپور گلوگاهی از جامعه ورزش استان به عنوان شهدای شاخص کشوری معرفی شده‌ بود.

گفتنی است استان مازندران ۱۰ هزار و ۴۰۰ شهید دوران دفاع مقدس و بیش از ۴۰ شهید مدافع حرم حضرت زینب سلام الله علیها دارد و از این تعداد قریب به ۱۲۰۰ شهید ورزشکار تقدیم نظام جمهوری اسلامی کرده است.

با دوستان خود به اشتراک بگذارید: