به گزارش خبرگزاری برنا در هرمزگان، جلیل حقگویان با اشاره به لزوم ادامه فعالیت های دانش افزایی در حوزه ورزش در شرایط فراگیری بیماری کووید 19 عنوان داشت: طراحی وبینارهای آموزشی، فرصتی است که در شرایط تهدید کرونا باهدف افزایش دانش تئوری در رشته های مختلف ورزشی کاربرد دارد.

وی ادامه داد: به همین منظور وبینار آموزشی کوهپیمایی همگانی به همت هیات کوهنوردی و صعودهای ورزشی منطقه آزاد قشم و با همکاری فدراسیون کوهنوردی و صعودهای ورزشی کشور طراحی شده و برگزار می شود.

به گفته حقگویان، سرفصل های آموزشی این دوره شامل؛ تعاریف پایه، اصول دسترسی به مناطق کوهستانی، لوازم وتجهیزات کوهپیمایی، اصول گام برداری و انواع شیب، تغذیه، معرفی کوه ها و جاذبه های طبیعی جزیره قشم، خطرات کوهستان، هواشناسی و جهت یابی در روز و شب می باشد.

سرپرست ورزش و جوانان سازمان منطقه آزاد قشم اضافه کرد: تاریخ برگزاری این دوره یک روزه ۲۶ تیر ماه بوده و‌ به شرکت کنندگان در این دوره، مدرک معتبری از سوی فدراسیون کوهنوردی و صعود های ورزشی کشور ارایه خواهد شد.

وی در پایان از  علاقمندان به این رشته ورزشی مهیج دعوت کرد تا با ثبت نام در این دوره غیرحضوری بر دانش تئوریکال خویش بیافزایند.

گفتنی است، تاریخ برگزاری وبینار آموزشی کوهپیمایی همگانی منطقه آزاد قشم، 26 تیر ماه بوده و علاقمندان می توانند برای کسب اطلاعات ثبت نامی به شماره واتس اپی 09175500090 پیام دهند.

با دوستان خود به اشتراک بگذارید: