به گزارش خبرگزاری بُرنا در هرمزگان ، دکترفریدون همتی در نشست با اعضای هیات رییسه دانشگاه پردیس کیش ضمن ابراز خرسندی از فرصت‌سازی دانشگاه تهران در جزیره زیبای کیش و ظرفیت ارزشمند پردیس بین المللی کیش دانشگاه تهران، تاکید کرد: جلساتی منظم میان استانداری، دانشگاه هرمزگان و پردیس بین المللی کیش دانشگاه تهران جهت تهیه تفاهم‌نامه و شیوه نامه‌ی اجرایی تشکیل شود.

همتی با اشاره به نقش مهم دانشگاه ها در ابعاد مختلف توسعه ای استان خاطرنشان کرد:نقش دانشگاه ها در توسعه اقتصادی و نوآوری استان باید چشمگیر باشد.

وی افزود: دانشگاه ها باید از ظرفیت یکدیگر در استان بهرمند شوند و در این راستا با انعقاد تفاهم‌نامه همکاری نسبت به تکمیل پروژه های دانشگاهی اقدام کنند. استاندار هرمزگان بر حضور نماینده دانشگاه ها در شورای اداری تاکید کرد و افزود: دانشگاه ها باید به عنوان محور توسعه اقتصادی استان نقش مهمی ایفا کنند.

وی همچنین بر استفاده از ظرفیت‌های موجود و توجه به ظرفیتها و امکانات داخلی تاکید کرد.

دکتر مجید علی‌زاده رییس پردیس بین المللی کیش دانشگاه تهران هم با تشریح اهداف و رویکردهای توسعه‌ای این پردیس گفت: دانشگاه تهران در راستای تحقق بخشیدن به ماده‌ی 64 قانون برنامه ششم و در جهت گسترش همکاری های بین المللی از جمله راه اندازی مدرسه بین المللی کسب و کار، تاسیس شعب مشترک با دانشگاه های مطرح بین المللی و جهان اسلام، در حال اجرای طرح جامع توسعه فیزیکی خود در شهرک دانشگاهی جزیره کیش است. 

در این جلسه‌ که با حضور هیأت رئیسه‌ی پردیس بین‌المللی کیش دانشگاه تهران، مدیرکل حوزه‌ی استاندار و بخشدار کیش برگزار شد، در باره‌ی همکاری های علمی، پژوهشی و اجرایی استان هرمزگان و پردیس بین المللی کیش به عنوان بازوی علمی‌اجرایی،  گفت‌وگو و تبادل نظر شد.

ارتباط پردیس بین المللی کیش دانشگاه تهران با دانشگاه‌های استان، حمایت‌های استانی از طرح‌ها و اهداف توسعه‌ای پردیس در راستای تحقق اهداف دانشگاه نسل چهارم(دانشگاه اثرگذار) و توسعه‌ی کسب و کار دانش‌بنیان و هسته‌های فن‌آوری محور با رویکرد گذار به انقلاب صنعتی چهارم، از جمله‌ مواردی بود که دکتر رضا زعفریان معاون توسعه و سرمایه گذاری پردیس و دکتر مرتضی زنده دل خیبری معاون علمی پردیس بین‌المللی کیش دانشگاه تهران نیز به تشریح آن پرداختند.

پردیس بین‌المللی کیش دانشگاه تهران، هم اکنون با بیش از 2800 دانشجو در 177 رشته در مقاطع تحصیلات تکمیلی، بزرگترین دانشگاه مناطق آزاد کشور و با عنایت به استانداردهای آموزشی و بر اساس ارزیابی ها، سرآمد دانشگاه‌ها و مراکز  آموزش عالی  فعال در منطقه است.           

با دوستان خود به اشتراک بگذارید: