به گزارش خبرگزاری برنا در هرمزگان،عباس رمضانی سهمیه بندرلنگه در راستای این طرح را 110 نفر ذکر و اضافه کرد: در نشست با کارفرمایان، زمینه انعقاد قرارداد کار جویندگان کار با 95 درصد پیشرفت نسبت به برنامه پیش بینی شده در شهرستان محقق شده است.     

وی افزود: بر اساس این طرح، در صورت جذب نیروی کار شغل اولی،۳۰ درصد از دستمزد جویندگان کار شامل افراد با تحصیلات دیپلم و دانش آموختگان دانشگاهی در قالب یارانه دستمزد به کارگاه هایی که آنها را جذب کنند، پرداخت می شود.

رمضانی اظهارداشت: کارآفرینان و متقاضیان اشتغال در شهرستان می توانند با مراجعه به سامانه الکترونیکی به نشانی  pyd.mcls.gov.ir جهت ثبت نام اقدام کنند.

طرح یارانه دستمزد یکی از برنامه‌ها و سیاست‌های دولت در حوزه اشتغال است که در راستای حمایت نیروی کار شغلی اولی و کارفرمایان با پرداخت یارانه به حساب صاحبان کارگاه‌های بکارگیرنده افراد مشمول هدف این طرح، توسط وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی در حال انجام است.

کاهش هزینه‌های بکارگیری نیروی کار جدید برای کارفرما به منظور پایداری تولید و اشتغال، افزایش فرصت اشتغال بویژه برای دانش آموختگان دانشگاهی در بازار کار، حمایت از ارتقا تولید داخلی و رقابت پذیری در بنگاههای اقتصادی در راستای تحقق اقتصاد مقاومتی، ارتقا سطح سرمایه انسانی کارگاه‌های فعال بخشهای خصوصی و تعاونی در مناطق کم برخوردار و حمایت از بنگاههای بخشهای تعاونی و خصوصی به شدت آسیبدیده از پدیده شیوع کرونا از اهداف این طرح است.

با دوستان خود به اشتراک بگذارید: