به گزارش خبرگزاری برنا در هرمزگان، علی پاسلارزاده در جلسه ای که با حضور رئیس پدافند غیر عامل شهرداری بندرعباس و کارشناسان اداره پدافند غیرعامل استانداری هرمزگان برگزار شد،اظهار کرد: دکل‌های مخابراتی و ارتباطی زیادی زیر نظر شرکت‌های ایرانسل، همراه اول و دستگاه‌های دیگر وجود دارد که ساماندهی و شناسنامه دار شدن این سازه‌ها همراه با ثبت مالکیت و ایمنی آن، در دستور کار شهرداری بندرعباس قرار دارد.

وی با اشاره به آسیب‌های ناشی از دکل های فشار قوی برق، افزود: عوارض سو دکل‌ها و آنتن‌های مخابراتی نیز موضوعی قابل توجه است.

رئیس سازمان فاوا شهرداری بندرعباس گفت: این آنتن‌ها خطراتی برای شهروندان دارند، اما متاسفانه هیچ گاه به این موضوع با نگاه خطر جدی پرداخته نشده است.

پاسلارزاده در ادامه این جلسه تصریح کرد: بخش عمده ای از اعتراضات که نسبت به ساماندهی و گرفتن مجوز برای نصب دکل ها مطرح می‌شود، ناشی از تبعاتی است که برای شهروندان در پی دارد.

رئیس سازمان فاوا خاطرنشان کرد: با توجه به مصوبه شورای اسلامی شهر و رای دیوان عدالت اداری، سازمان فاوا شهرداری بندرعباس طرح خوداظهاری دکل‌های سطح شهر را در دست اجرا دارد و در همین راستا علاوه بر برداشت میدانی اطلاعات، نسبت به نامه نگاری با اپراتورها و دارندگان سایر دکل‌ها اقدام شده است.

مظفر آرمیده، مدیر بحران و پدافند غیرعامل شهرداری بندرعباس نیز در این جلسه اظهار کرد: سازمان فاوا شهرداری بندرعباس در حوزه پدافند سایبری اقدامات قابل توجهی را دنبال کرده است.

وی تاکید کرد: توجه به امنیت شبکه در مجموعه شهرداری بندرعباس یکی از این اقدامات است و علاوه بر آن، می‌توان به تجمیع اطلاعات و ساماندهی دکل‌های مخابراتی اشاره کرد.

با دوستان خود به اشتراک بگذارید: