به گزارش خبرگزاری برنا در هرمزگان،خسرو بهرامی نژاد گفت: این اراضی جنگلی در منطقه احمدآباد کلیبی – نوبند قدیم  و در قریه احمدآباد کلیبی در بخش مرکزی میناب مورد حریق واقع گردیده بود که با تلاش نیروهای یگان حفاظت اداره منابع طبیعی و آبخیزداری شهرستان میناب و تعدادی از اهالی منطقه حریق صورت گرفته به طور کامل مهار گردید.

وی ضمن اشاره به این موضوع که اقدامات لازم جهت تعیین علت آتش سوزی در حال پیگیری است افزود: همیشه بزرگترین خسارات جانی و مالی بر اثر کوچکترین بی احتیاطی بوجود می آید. یک چوب کبریت باعث از بین رفتن جنگل عظیمی می شود. سهل انگاری مهمترین عامل ایجاد آتش سوزی در یک منطقه است.

بهرامی نژاد به اهمیت اشراف داشتن به شرایط اقلیمی منطقه و احداث آتش برها در سطح جنگل اشاره کرد و افزود: به جهت سختی امر اطفا و گستردگی حریق در سطح اراضی جنگلی شرکت دادن جوامع محلی، اهالی منطقه و بهره برداران در اطفای حریق امری اجتناب ناپذیر و ضروری می باشد.

وی یاد آورشد: مشارکت و اطلاع رسانی مردمی امکان حضور به موقع نیروهای یگان حفاظت این اداره را فراهم می ‌کند و به همین منظور خط تلفن 1504 به عنوان پل ارتباطی به صورت شبانه روزی آماده دریافت گزارش های مردمی است و در صورت مشاهده هر گونه تخریب و تصرف از اراضی ملی و آتش سوزی سریعا گزارش تا اقدامات لازم انجام گیرد.

با دوستان خود به اشتراک بگذارید: