به گزارش خبرگزاری برنا در هرمزگان، سعید ناجی در نشست ستاد استانی مدیریت بیماری کرونا در هرمزگان، با اشاره به کاهش روند ابتلا به کووید۱۹ و فوتی ناشی از این بیماری در استان، اظهار داشت: وضعیت شیوع کرونا در کل شهرستان های استان هرمزگان بنا به اعلام ستاد ملی مدیریت بیماری کرونا، زرد اعلام شده است.
 
وی افزود: بر همین اساس، اعمال محدودیت‌ها کاهش محسوسی خواهد داشت و فعالیت مشاغل گروه ۱، ۲ و ۳ مجاز و مشاغل گروه چهار دارای محدودیت و ممنوع است که با صدور مجوز برای مشاغل این سه گروه مجاز، بخش اعظم رده های شغلی امکان فعالیت دارند.
 
معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استانداری هرمزگان، با اعلام اینکه تردد درون استانی خودروهای شخصی مجاز است، گفت: شهروندان هرمزگانی باید قبل از سفر به سایر شهرها و استان های کشور، محدودیت های اعلامی در شهرهای مقصد را رصد کنند.
 
ناجی خاطرنشان کرد: به دلیل اثرگذاری مثبت اجرای طرح محدودیت درون شهری، محدودیت تردد خودروها در مناطق زرد نیز از ساعت ۲۱ الی ۴ صبح اعمال خواهد شد و نیروی انتظامی موظف به اجرای این مصوبه است.
 
جانشین ستاد استانی مدیریت بیماری کرونا در هرمزگان با اشاره به عدم دسترسی تعداد محدودی از دانش آموزان استان به اینترنت، گفت: با مصوبه ستاد استانی، برگزاری امتحان حضوری برای دانش آموزان این مناطق با تشخیص آموزش و پرورش استان و نظارت دانشگاه علوم پزشکی بلامانع است.
 
وی همچنین عنوان کرد: کارکنان ادارات ارائه‌دهنده خدمات ضروری و دستگاه‌های مرتبط با مأموریت‌های اساسی و مدیریت شهری با ۱۰۰ درصد ظرفیت در محل کار حاضر خواهند شد و در سایر ادارات، ارائه خدمات با حضور ۲/۳ (دو سوم) کارکنان انجام خواهد شد.  
 
سخنگوی ستاد استانی مدیریت بیماری کرونا در هرمزگان، با قدردانی از همراهی مردم در راستای بهبود نسبی وضعیت کرونا در استان و کاهش روند ابتلا و فوتی ناشی از این بیماری، گفت: برگزاری هرگونه همایش، سمینار و گردهمایی حضوری در سطح کشور ممنوع است و درصورت لزوم برگزاری همایش ها و سمینارها با استفاده از امکانات الکترونیکی و ویدئوکنفرانسی این کار صورت گیرد.

 

 

با دوستان خود به اشتراک بگذارید: