به گزارش خبرگزاری برنا در هرمزگان، فریدون همتی در نشست با معاون روابط کار  وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی افزود: بخش عظیمی از اقتصاد استان در بخش خدمات است که در زمان کرونا این بخش آسیب دید اما سایر بخشها بویژه کشاورزی و شیلات فعالیت خوبی داشتند و ما  امسال افزایش نرخ مشارکت اقتصادی و اشتغال را شاهد بودیم.

وی به توانمندی اجتماعات محلی در بخش مکران اشاره واضافه کرد وزارت کار در این زمینه با ایجاد برنامه ای هدفمند بویژه در بخش آموزش نیروهای محلی از طریق فنی و حرفه ای کمک کند.

همتی حمایت خود را از برنامه های استان در راستای اهداف وزرت متبوع اعلام کرد.

مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی هرمزگان گفت:  در شرایط کرونا هرمزگان در برخی از شاخص ها از جمله نرخ مشارکت اقتصادی و نسبت اشتغال  نسبت به میانگین کشوری رشد داشته که با همت استاندار و همکاری سایر دستگاههای استان بوده است.

هادی ابراهیمی افزود: 14 هزار متقاضی بیمه بیکاری در استان ثبت نام کردند که 11 هزار نفر مشمول دریافت مقرری شدند .

وی اظهار اشت: در 9 ماهه امسال بیش از یکهزار و 900 دادخواست در مراجع حل اختلاف رسیدگی شده که 320رای در هیات تشخیص منجر به سازش شده و در این مدت 7 هزار و 300 بازرسی از بنگاههای استان داشتیم که بر اجرای پروتکل های بهداشتی نیز نظارت شده است که بازرسی های مستمر و تاکید بر رعایت اصول امینی  سبب کاهش حوادث کار نسبت به سال گدشته شده است.

امیر عباس پرکنی رئیس مرکز تحقیقات و تعلیمات حفاظت فنی و بهداشت کار وزارت تعاون ، کار و رفاه اجتماعی گفت: پیشگیری از حوادث و بیماری های شغلی، بازرسی و اعمال قانون کار، ایمن سازی و سالم سازی محیط کار و ارائه آموزش های ایمنی در راستای صیانت از نیروی کارر ضروری است که افتتاح مرکز تحقیقات وتعلمیات نقش مهمی در این زمینه دارد.

با دوستان خود به اشتراک بگذارید: