به گزارش خبرگزاری برنا در هرمزگان، سیاوش عامری گفت: در 9‌ماهه سال 99، مردم نیکوکار استان هرمزگان بالغ‌بر 26 میلیارد و 800 میلیون تومان در قالب پرداخت زکات به نیازمندان این استان کمک کرده‌اند که این میزان پرداخت زکات نسبت به مدت مشابه سال گذشته 57 درصد رشد داشته است.

وی افزود: از مجموع زکوات جمع‌آوری‌شده، مبلغ 10 میلیارد و 700 میلیون تومان زکات واجب، چهار میلیارد و 100 میلیون تومان زکات مستحبی و 12 میلیارد تومان در قالب زکات فطریه و کفارات بوده است.

معاون توسعه‌ی مشارکت‌های مردمی کمیته امداد هرمزگان به همکاری 506 عامل افتخاری و 976 نفر مبلغین زکات با دبیرخانه شورای زکات استان اشاره کرد و گفت: زکات جمع‌آوری‌شده در هر منطقه، بر اساس تصمیم شورای زکات، در همان منطقه و با نیّت خیران و مؤدیان زکات، در امور محرومان و برای رفع نیازهای درمانی، عمرانی و مسکن، فرهنگی و تحصیلی، تهیه جهیزیه و تأمین معیشت خانوارهای نیازمند هزینه شده است.

عامری افزود: یکی از ظرفیت‌های موجود و اثربخش به‌منظور رفع فقر در جامعه اسلامی، پرداخت زکات است و شورای زکات استان تلاش می‌کند با احیاء و ترویج فرهنگ این فرضیه الهی در راستای مدیریت و کنترل فقر خدمات مؤثر و مفیدی به نیازمندان ارائه نماید تا شاهد کاهش آسیب‌های اجتماعی و توانمندسازی خانواده‌های تحت حمایت باشیم.

با دوستان خود به اشتراک بگذارید: