به گزارش خبرگزاری برنا در هرمزگان، دقایقی پیش محمدباقر نوبخت معاون رییس جمهور و رییس سازمان برنامه و بودجه کشور با همراهی  همتی استاندار هرمزگان، دقایقی پیش به منظور بازدید از مناطق سیل زده جاسک که در سیل دی ماه ۹۸ دچار خسارت شده بود وارد این منطقه شد.

فریدون همتی استاندار هرمزگان گفت: در سیل دی ماه ۹۸ به تعدادی از واحدهای مسکن روستایی شهرستان جاسک در مجاورت دو رودخانه سدیج و گابریک خسارت وارد شد که بر اساس ارزیابی ها، ۲۷۰ واحد نیازمند احداث مجدد، ۳۵۰ واحد نیازمند تعمیرات و ۷۵۰ واحد دچار خسارت معیشتی شدند.

وی افزود: بر اساس این برآورد و با مصوبه هیئت وزیران و پس از ابلاغ معاون اول رییس جمهور، برای هر یک از این گروه ها تسهیلاتی تخصیص پیدا کرد که بخشی از این تسهیلات بلاعوض است.

همتی عنوان کرد: روستاهای کروچ، کنتکی، حاجی آباد، گبد، گرندو، نوروزکار، سدیج، گشمی، بندبست، لیره ایی، گنجک طی سیل بهمن ماه ۹۸ دچار خسارت شدند که بر اساس مصوبه شورای مدیریت بحران و شورای برنامه ریزی و توسعه استان، روستای لیره ایی به مکان دیگری منتقل می شود و کار بازسازی واحدهای خسارت دیده در بقیه روستاها ادامه دارد.

استاندار هرمزگان تصریح کرد: بنیاد مسکن انقلاب اسلامی از سال گذشته تا کنون با استقرار ستاد بازسازی در منطقه، فرآیند ساخت و تعمیر واحدهای خسارت دیده ناشی از سیل را با مشارکت اکیپ های اجرایی و مردم شروع کرده است و تا پایان سال جاری عملیات احداث و تعمیرات واحدهای خسارت دیده شرق جاسک در سیل دی ماه ۹۸ ، به پایان می رسد.

با دوستان خود به اشتراک بگذارید: