به گزارش خبرگزاری برنا در  هرمزگان، مختار سلحشور در تشریح عملکرد ۹ ماهه حوزه امداد جمعیت هلال احمر استان هرمزگان گفت:تیم های  امدادی مستقر در پایگاه امداد جاده ای و دریایی جمعیت هلال احمر استان در ۹ ماهه سالجاری۳۲۳ عملیات امدادی انجام داده و ۱۳۵ نفر از مصدومان حوادث جاده ای نجات داده اند.

وی ادامه داد: از این تعداد عملیات؛۱۳۳ مورد عملیات امداد جاده ای بوده که نجاتگران پایگاههای امداد جاده ای مستقر در محورهای مواصلاتی به محل حادثه اعزام شده و ضمن مداوای سرپایی ۴۳نفر از مصدومان حوادث در سر صحنه تصادف و۹۲  نفر  از زخمی های حوادث جاده ای را بعد از انجام اقدامات و کمکهای اولیه و تثبیت حالشان به نزدیک ترین مراکز درمانی جهت ادامه درمان اعزام نموده اند.

سلحشور گفت : در طول ۹ ماهه  سالجاری نجاتگران هلال احمر به حوادث متعدد و متنوعی از خدمات شهری ،دریایی ، ساحلی، زلزله، سیل و آبگرفتگی، خدمات حضوری، صنعتی و کارگاهی و کوهستان رسیدگی کرده اند.

مدیرعامل جمعیت هلال احمر استان هرمزگان با اشاره به پرواز بالگرد هلال احمر برای امدادرسانی به برخی حوادث گفت: بالگرد هلال احمر در طول ۹ ماهه نخست سال جاری۱۱ سورتی پرواز امدادی داشته است.

وی با اشاره به بهره گیری از خودروهای نجات در عملیاتهای امدادی گفت : با استفاده از تجهیزات خودروهای نجات بالغ بر ۱۷ نفر عملیات رهاسازی مصدومان گرفتار در تصادفات انجام شده است.

وبگردی

با دوستان خود به اشتراک بگذارید: