به گزارش خبرگزاری برنا در هرمزگان، ایرج بیت اللهی گفت: طی فراخوان اولیه در دیماه98به صورت سامانه ای و اینترنتی تعداد یک هزار و 567  نفر از دانش آموزان پایه های دهم و یازدهم در دوازده رشته های ریاضی، زیست شناسی، شیمی، فیزیک، ادبی، اقتصاد و مدیریت، تفکرو کارآفرینی، علوم زمین، کامپیوتر، نجوم، سلولهای بنیادین و جغرافیا ثبت نام و در آزمون مرحله اول شرکت کرده بودند.

وی افزود: در مرحله اول تعداد 73 نفر از دانش آموزان هرمزگانی به مرحله دوم راه یافتند و در این مرحله نیز سه نفر در رشته های شیمی، علوم زمین وتفکر و کارآفرینی مورد پذیرش قرار گرفتند.

بیت اللهی ادامه داد: پذیرفته شدگان مرحله دوم پس از گذارندن دوره آموزشی تابستانه که از شهریور و مهر ماه 1399 به صورت آنلاین و شرکت در آزمون نهائی آبانماه 99 شرکت کرده که دانش آموز مهرآنا عسکری از ناحیه یک بندرعباس موفق به کسب مدال  برنز در المپیاد رشته علوم زمین شد.

مدیرکل آموزش و پرورش استان هرمزگان با بیان اینکه این دومین مدال آموزش و پرورش هرمزگان در المپیاد کشوری است، خاطر نشان کرد: دانش آموز فاطمه چملی نژاد از فرزانگان میناب نیز موفق به کسب مدال نقره در المپیاد تفکر وکارآفرینی شده بود.

با دوستان خود به اشتراک بگذارید: