به گزارش خبرگزاری برنا در هرمزگان، کریم یاوری در دیدار با سرپرست معاونت سیاسی امنیتی استانداری هرمزگان افزود: این سفر به دستور مقام عالی وزارت به منظور بررسی مشکلات واحدهای کارگری و کارگران صورت گرفته و با توجه به شرایط تحریم و کرونا، مشکلات واحدها باید در کمیسیون های کارگری و کار گروه رفع موانع تولید ، بررسی و برطرف شود.

وی اظهارداشت: در بحث پرداخت حقوق کارگران و تعدیل نیرو با توجه به تحریم‌ها و شیوع ویروس کرونا، هرمزگان نسبت به سایر استانها کمترین بیکاری و تعدیل را داشته است.

یاوری در ادامه بر حل مشکلات نیروهای تحت پوشش پیمانکاری شهرداری ها تاکید واضافه کرد: این مشکلات در نشست هایی با حضور دستگاهها، بانک ها و کارفرمایان بررسی و برای رفع آن تمهیداتی اندیشیده شود.

سرپرست معاونت سیاسی امنیتی استانداری هرمزگان گفت: هرمزگان در سال جاری بیشترین نرخ مشارکت اقتصادی و نسبت اشتعال را دارد  و با توجه به کرونا، بنگاههای استان کمترین تعدیل را داشتند.

 علی رئوفی  با اشاره به اینکه استان مورد بحران کارگری را در این شرایط نداشته و با توجه به پایان سال جهت جلوگیری از این گونه موارد باید نظارت صورت گیرد  افزود: مشکلات احتمالی در کار گروه های تخصصی بررسی و در جهت رفع آن اقدام شود.

احمد نفیسی مدیرکل سیاسی امنیتی استانداری گفت: هرمزگان در حوزه کارگری نمره قابل قبولی دارد و در کمیسیون های کارگری، مشکلات بررسی و با همکاری دستگاههای عضو برطرف می گردد.

مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی هرمزگان، مجموع واحدهای مشکل دار دارای معوقه در سال جاری را 59 واحد با بیش ار 5 هزار و 600 نیرو ذکر کرد و گفت: میانگین حقوق معوقه امسال 2 ماه است.

هادی ابراهیمی اظهار امیدواری کرد:  تا پایان سال حقوق های معوقه کارگران که بیشتر مربوط به شرکت های پیمانکاری شهرداری و آبفا است، کاهش یابد.

وی اظهارداشت: استان در تابستان امسال بالاترین نسبت اشتغال و نرخ مشارکت را داشت و با توجه به شیوع کرونا، روند بازار کار استان روند تثبیت شده و رو به رشدی داشته است.

با دوستان خود به اشتراک بگذارید: