به گزارش خبرگزاری برنا در هرمزگان،فواد حمزوی با اشاره به موضوع پیشنهاد وزارت نفت و مصوبه ای که به تصویب هیات وزیران رسید، اظهار کرد: طبق این مصوبه، قیمت گاز مشترکین کم مصرف گاز طبیعی از ابتدای دی ماه امسال با تخفیف 100 درصدی محاسبه شده و این بخشودگی شامل گاز‌بها و همه هزینه‌های مرتبط با آن شامل مالیات، عوارض ارزش افزوده و عوارض گازرسانی است .

وی هدف از اجرای این طرح را تشویق مشترکین به رعایت الگوی مصرف بهینه گاز عنوان کرد و افزود: ترغیب مشترکین پرمصرف به تغییر رفتار مصرف ،کاهش مصارف غیرضروری و نهادینه‌سازی مصرف صحیح گاز طبیعی نیز از دیگر اهداف این طرح می باشد.

حمزوی تصریح کرد: طبق اعلام مصوبه هیات وزیران در ایام سرد سال، مشترکان در اقلیم‌های ۱، ۲ و ۳ اگر در هر ماه کمتر از ۲۰۰ متر مکعب گاز مصرف کنند، از تخفیف ۱۰۰ درصدی بهره‌مند خواهند شد.

مدیر عامل شرکت گاز استان هرمزگان افزود: بر اساس این مصوبه، میزان مصرف مجاز برای اقلیم ۴ در ایام سرد سال ، ۱۵۰ مترمکعب در ماه و برای اقلیم ۵ نیز، ۱۰۰ مترمکعب در هر ماه تعیین شده است که در استان هرمزگان، شهرستان حاجی آباد جز اقلیم 4 و مابقی شهرستان های آن  بنا به شرایط آب و هوایی جز اقلیم پنجم محسوب می شوند.

وی تصریح کرد: در ایام گرم نیز همه اقلیم ها از نیمه دوم فروردین تا نیمه اول آبان در صورتی که مصرف 45 متر مکعب درماه و کمتر را داشته باشند؛ از تخفیف این طرح بهره مند خواهند شد.

حمزوی ابراز کرد:مشترکین گاز در استان هرمزگان نیز می توانند با اصلاح الگوی مصرف خود مشمول این طرح شوند  و مشترکینی که میانگین مصرف  خود  در سال جاری را نسبت به سال های 96 و97 به میزان 10 درصد کاهش دهند، از تخفیف 15 درصدی گازبها  برخوردار می شوند و اگر مشترکان پر مصرف به نسبت سال ۹۶ و ۹۷، بیش از ۱۵ درصد افزایش مصرف داشته باشند، قیمت کل گاز مصرفی آن‌ها،  ۱۵ درصد افزایش می‌یابد.

با دوستان خود به اشتراک بگذارید: