به گزارش خبرگزاری برنا در هرمزگان، در چهارمین نشست شورای پدافند غیرعامل هرمزگان که به میزبانی شرکت پالایش نفت بندرعباس و با حضور سردار ساسانی جانشین و قائم مقام سازمان پدافند غیرعامل کشور و رئوفی سرپرست معاونت سیاسی و امنیتی استانداری هرمزگان ، از طرح جامع پدافند غیر عامل استان رونمایی شد.

قائم مقام سازمان پدافند غیرعامل کشور در این نشست گفت: طرح جامع پدافند غیر عامل وضعیت استان هرمزگان را از لحاظ چالشها و مقدورات در حوزه های مختلف و ارتباط این مجموعه ها با موضوع پدافند غیر عامل بررسی می کند.

سردار ساسانی با اشاره به اینکه در پدافند غیر عامل به تهدیدات و آسیب پذیری ها و پیامدهای ناشی از اقدامات دشمن در حوزه زیرساختها پرداخته می شود افزود: طرح جامع می تواند ضمن تضمین نسبی دفاع در شرایط بحرانی از هزینه های اضافی بعدی جلوگیری کند.

مدیر کل پدافند غیر عامل استانداری هرمزگان نیز گفت: با توجه به وجود مجموعه ای از زیرساختهای مهم و حیاتی در هرمزگان و به منظور حفاظت و صیانت از آنها، تدوین یک طرح جامع که همه شرایط و نحوه مقابله با تهدیدات با هدف افزایش پایداری و کاهش آسیبها در آن دیده شده ضروری بود.

محسن زینلی تختی افزود: طرح جامع پدافند غیر عامل هرمزگان در واقع سندی راهبردی و عملیاتی با چشم انداز بلند مدت است که پس از شناخت همه جانبه وضعیت موجود و همچنین سطح تهدیدات و آسیب پذیری ها، راهبردها، سیاستها و برنامه های کلان توسعه استان را منطبق با اصول پدافند غیر عامل تدوین و در قالب نقشه راه ارائه می کند.

گفتنی است در این نشست رئیس پدافند غیرعامل و مدیریت بحران شرکت پالایش نفت بندرعباس نیز گزارشی از اقدامات صورت گرفته در حوزه پدافند غیر عامل در این شرکت از جمله تدوین کتاب دستورالعملهای واکنش سریع در شرایط اضطراری و کتاب راهنمای مقابله با شرایط اضطراری، پیاده سازی تفاهم نامه همکاری در شرایط اضطراری و بحرانی محلی، منطقه ای و استانی، پیاده سازی مطالعات مفهومی، پایه و تفصیلی و اجرای راهکارهای پدافند غیرعامل برای اولین بار در بین شرکت های پالایشی کشور، تشکیل تیم امداد و نجات ،تیم واکنش سریع در شرایط اضطراری، راه اندازی تیم HAZMAT و اجرای طرح پایش الزامات پدافند غیرعامل و مدیریت بحران در واحدهای عملیاتی را ارائه کرد.

 

با دوستان خود به اشتراک بگذارید: