به گزارش خبرگزاری برنا در هرمزگان، فریدون همتی با بیان اینکه این شهرک آموزشی در قالب 10 فضای آموزشی با اعتبار 400میلیارد تومان احداث می شود، گفت: 50درصد منابع مالی این پروژه با کمک بنگاه های اقتصادی و خیران استان تأمین و مابقی منابع اعتباری مورد نیاز برای تکمیل پروژه از محل اعتبارات سازمان نوسازی کشور تأمین می شود.

 
وی با تأکید بر تسریع در انجام این پروژه ، عنوان کرد: به منظور تسریع در عملیات احداث این شهرک آموزشی، اجرای هر مدرسه با توجه به وسعت وحجم زیاد پروژه باید توسط یک پیمانکار انجام شود.
 
همتی با اشاره به دو کار بزرگ در دست اقدام برای مجموعه فرهنگیان استان، اظهار داشت:  احداث یک کلینیک درمانی مجهز  و احداث خوابگاه هزار نفره دانشگاه فرهنگیان برای جذب و آموزش معلمان حرفه ای در دستور کار استان قرار دارد که پیش بینی می شود با حمایت وزیر آموزش و پرورش و جذب کمک های خیران  وبنگاه های اقتصادی تا پایان دولت به بهره برداری برسد.
 
استاندار هرمزگان همچنین گفت: این شهرک در زمان تعطیل مدارسی می تواند به عنوان یک مرکز تفریحی مورد استفاده قرار بگیرد و در مواقع اظطراری امکان اسکان مردم نیز وجود دارد.
 
گفتنی است: این شهرک کارکرد چند جانبه خواهد داشت و در زمان تعطیل مدارس می تواند فضای مناسبی جهت استفاده از امکانات ورزشی و تفریحی به عنوان پارک مورد استفاده قرار گیرد. 
 
ظرفیت احداث بازارچه، درمانگاه، فضاهای ورزشی، مسجد، موزه، آزمایشگاه، پژوهشگاه، هنرکده و کارگاه های آموزشی نمونه ای از ویژگیهای این مدل شهرک است که می تواند به عنوان شهرکی متنوع با ظرفیت‌های جدید ایجاد شود.
با دوستان خود به اشتراک بگذارید: