به گزارش خبرگزاری برنا در هرمزگان، رئیس شورای اسلامی شهر بندرعباس گفت: پس از قید اصلاحات لازم در بودجه شهرداری بندرعباس، بودجه به فرمانداری ارسال می‌شود.

باوقار با اشاره به حائز اهمیت خواندن بودجه شهرداری بیان کرد: اصلاحات مد نظر تمام اعضای شورای اسلامی شهر بندرعباس صورت گرفت، بودجه شهرداری سرنوشت یکساله شهر و یکی از موضوعات مهم شهری می باشد که پس از بررسی دقیق و مستمر اعضای شورای شهر در جلسات متعدد با حضور معاونین شهردار، بودجه با رأی اکثریت به تصویب رسید.

مجید عسکری‌زاده، عضو شورای شهر بندرعباس گفت: اقتصاد در محلات و توجه به اقتصاد خُرد از مهم‌ترین مسائلی است که باید در بودجه 1400 شهرداری به آن پرداخته شود. باید دو ردیف مسئولیت اجتماعی و کسب‌وکار خانگی را برای حمایت از اقتصاد خرد در محلات و بافت فرسوده در بودجه تعریف کنیم. می‌توانیم هر سال کمک‌های خوبی از صنایع استان برای رفاه مردم آسیب‌پذیر طلب کنیم.

فیصل دانش، عضو دیگر شورای شهر بندرعباس با گرامی‌داشت یاد مرحوم «محمد خطیبی‌زاده»، از چهره‌های فرهنگی استان هرمزگان، به اعضای کمیسیون فرهنگی شورا پیشنهاد کرد تا میدان، بوستان، خیابان یا مکانی را به نام این چهره ماندگار فرهنگی اختصاص دهند. 

رضا حیدری زاده، عضو شورای شهر بندرعباس گفت: اعمال تغییراتی که مد نظر اعضای شورای شهر بود، افزایش رقم بودجه را به دنبال داشت که سعی کردیم با تغییر ردیف‌های بودجه، مبلغ را تغییر ندهیم. امیدواریم بودجه 1400 بودجه‌ای باشد که رفاه مردم را بیش از پیش رقم بزند.

فاطمه جراره ، عضو دیگر شورای شهر بندرعباس گفت: احداث راه اندازی بازارچه 22 بهمن جزء مواردی است که اگر برنامه ریزی برای آن صورت نگیرد تبدیل به معضل می شود و رقم درنظر گرفته شده با برنامه ای که قرار است شهرداری انجام دهد همخوانی ندارد.

وی افزود: در بودجه امسال برای احداث سالن های ورزشی چند منظوره  بانوان، بودجه ای در نظر گرفته شده بود که رقم اعتبار این پروژه برای بودجه سال آینده رقم خیلی کمی می باشد.  

معاون برنامه‌ریزی و توسعه سرمایه انسانی شهرداری بندرعباس گفت: رقم بودجه ۱۴۰۰ شهرداری بندرعباس هزار و 760 میلیارد تومان است و توجه به مسائل رفاهی پرسنل شهرداری، تاب‌آوری شهر، تکمیل پروژه‌های نیمه تمام، توجه ویژه به حوزه خدمات شهری از اولیت های اصلی بودجه ۱۴۰۰ شهرداری است.

جهانبخش عنوان کرد: جا‌به‌جایی‌های زیادی در ردیف، پروژه و مبالغ داشتیم اما در مجموع تغییری در رقم بودجه حاصل نشد، 49 درصد از این مبلغ متعلق به بودجه جاری، 40 درصد بودجه عمرانی و 10 به دیون سنواتی قطعی شده شهرداری اختصاص یافته است.

وی اضافه کرد: «اصلاحاتی که اعضای شورا درباره بیمه مسئولیت مدنی، ایجاد پل‌های عابر پیاده روی خورهای سطح شهر، پارکینگ عمومی، آسفالت محلات، بیمه پرداخت مهد کودک‌ها، ورزش همگانی، ساماندهی بازارچه‌ها و ساحل عنوان کردند، در بودجه اعمال و اصلاح شده است».

با دوستان خود به اشتراک بگذارید: