به گزارش خبرگزاری برنا در هرمزگان، علی رضا محمدی کرجی ران  با تاکید بر ضرورت به هنگام نگه داشتن اطلاعات دریایی متناسب با توسعه فعالیت های دریابرد  اظهار داشت: از سال گذشته انجام عملیات هیدروگرافی (آبنگاری ) در بنادر استان هرمزگان آغاز و هم اکنون این پروژه در حوضچه بندر شهید باهنر و هرمز در حال انجام است.

وی افزود: از آغاز این پروژه تا کنون 11 هزار و 740 کیلومتر هیدروگرافی در مقیاس 1:1000 ( یک در هزار ) در بنادر استان به انجام رسیده است.

این مقام مسئول با بیان اینکه عملیات هیدروگرافی با بهره گیری از مولفه های بهبود روش ها و افزایش دقت و سرعت در اغلب بنادر و جزایر استان هرمزگان انجام شده اظهار امیدواری کرد: تا پایان سال این عملیات با بهرگیری از سامانه مولتی بیم آبنگاری در بنادر شهید باهنر و شهید رجایی به اتمام خواهد رسید.

مدیر کل بنادر و دریانوردی هرمزگان مسیر توسعه دریا محور و تجارت مبتنی بر دریا  را رویکرد مهمی برای حضور کشور در عرصه های اقتصادی و بازرگانی جهان عنوان کرد و گفت: با تأمین به موقع نقشه‌های دریایی و انتشار چارت های دریایی  جدید می توان گامی مهم در راستای ایمنی دریایی و توسعه تجارت دریابرد در آبهای داخلی و حاکمیتی برداشت.

شایان ذکر است؛ هیدروگرافی به ‌عنوان یکی از گرایش‌های مهم رشته مهندسی نقشه ‌برداری بشمار می آید که در جهت شناخت دقیق پهنه‌های آبی، دریانوردی ایمن، توسعه صنایع ساحلی و فراساحلی، حفظ محیط زیست و بهبود معیشت ساحل نشینان  نقش بی بدیلی را برعهده دارد.

با دوستان خود به اشتراک بگذارید: