به گزارش خبرگزاری برنا در هرمزگان، هرمز امیری با بیان این مطلب، اظهار کرد: در این مدت یک هزار و 132 مورد اخطاریه و  یک هزار 415 مورد تذکر شفاهی و 177 مورد تذکر کتبی برای اصناف فعال صادر شده است.

وی ادامه داد: همچنین در 10 ماهه سال جاری 98 مورد درخواست پلمب واحدهای صنفی متخلف انجام گرفته و 88 مورد از پرونده تخلفات اصناف برای اداره تعزیرات حکومتی شهرستان ارسال شده است.

مدیر بازرگانی و اصناف سازمان منطقه آزاد قشم افزود: در این مدت همچنین 69 مورد بخشنامه برای صنوف صادر گردیده و تعداد 436 مورد اقلام مختلف غیرمجاز معادل یک هزار 878 کیلوگرم مواد خوراکی و نوشیدنی غیراستاندارد و تاریخ مصرف گذشته معدوم سازی شده است.

به گفته امیری؛ با هدف نظارت بر قیمت گذاری و رعایت قیمت مصوب در اصناف از ابتدای سال جاری 30 مورد نرخنامه برای واحدهای صنفی مختلف از جمله نانوایی‌ها و میوه فروشی‌ها مصوب و ابلاغ شده است.

وی خاطرنشان کرد: واحدهای صنفی قشم، تحت بازرسی و رصد روزانه قرار داشته و در صورت هرگونه تخلف اعم از کم فروشی، گران فروشی، تقلب، احتکار و اخفاء کالا، عدم درج قیمت و نصب نرخنامه، فروش اجناس غیربهداشتی، ممنوعه و فروش کالا به صورت غیرمجاز با آنها برخورد خواهد شد.

گفتنی است، بازدیدهای مستمر تیم‌های بازرسی متشکل از نمایندگان مدیریت بازرگانی و اصناف منطقه آزاد قشم، شبکه بهداشت و درمان شهرستان، اداره صمت شهرستان، پلیس اماکن، اداره تعزیرات حکومتی و اداره دامپزشکی شهرستان قشم به صورت روزانه در دو شیفت برای نظارت بر روند ارائه خدمات و پیشگیری از تخلفات احتمالی صورت می‌گیرد.

 

با دوستان خود به اشتراک بگذارید: