به گزارش خبرگزاری برنا در هرمزگان، اسماعیل مکی زاده در تشریح یازده ماهه عملیاتهای جستجو و نجات دریایی اظهارداشت: طی این مدت  102 مورد عملیات جستجو و نجات و شرایط اضطرار در پهنه های آبی هرمزگان که از خلیج فارس آغاز و تاگستره دریای عمان امتداد یافته به انجام رسیده  است.

وی افزود: این عملیاتها برای خدمات رسانی به 472 نفر از دریانوردانی که در شرایط اضطرار قرار گرفته بودند ارائه شده است.

این مقام مسئول اظهار داشت: طی مدت یاد شده دریانوردان از 48  مورد خدمات پزشکی ارائه شده توسط شناورهای ناجی اعزامی به محل  استفاده نموده اند.

 معاون دریایی اداره کل بنادر و دریانوردی با اشاره به گستردگی آبهای حاکمیتی تحت پوشش و حجم عملیات تصریح کرد: در مقیاس مقایسه میزان عملیات های جستجو و نجات دریایی طی مدت زمان یاد شده در همسنجی با مدت مشابه سال گذشته خوشبختانه با کاهش 14 درصدی عملیات روبرو بوده که این امر مبین آگاهی دریانوردان از مخاطرات احتمالی و عمل به دستورالعمل های ابلاغی است.

شایان ذکر است؛ در پهنه گسترده آبی استان هرمزگان که علاوه بر خلیج فارس، دریایی عمان را نیز در بر می گیرد 8 فروند شناورناجی و 36 ایستگاه همیار ناجی (دریانوردان بومی صیادی و تجاری منطقه) عهده دار مسئولیت خطیر جستجو و نجات دریایی با نظارت اداره کل بنادر و دریانوردی هرمزگان می باشند.

با دوستان خود به اشتراک بگذارید: