به گزارش خبرگزاری برنا در  هرمزگان، علی رضا محمدی کرجی با اشاره به تاکیدات ریاست محترم دادگستری استان در ششمین جلسه شورای حفظ حقوق بیت المال  مبنی بر لزوم نظارت دقیق برسواحل و بنادر بویژه درایام تعطیلات نوروزی اظهارداشت : به منظور جلوگیری از دخل و تصرف غیر مجاز در اراضی ساحلی و حریم دریا و ساخت و ساز غیر مجاز ، گشت نظارتی این اداره کل متشکل از دو گروه؛ مبادرت به رصد ۲۲۳۸ کیلومتر نوار ساحلی استان نمودند .

وی افزود: علاوه بر بازدیدهای مداومی که در طول سال انجام می پذیرد در ایام تعطیلات نوروز نیز از حدود 200 سازه و تاسیسات دریایی در کرانه ساحلی استان توسط گشت نظارتی این اداره کل بازدید بعمل آمد.

دبیر کمیته ساماندهی و مدیریت سواحل استان هرمزگان تاسیسات دریایی با کاربری نفتی، تجاری، صیادی، صنعتی، چند منظوره، مسافری، تفریحی و گردشگری، تاسیسات آب شیرین کن و همچنین کارگاه های ساخت و تعمیر شناور را از جمله اماکن مورد بازدید بازرسان عنوان کرد.

وی ادامه داد: در بازدیدهای صورت گرفته دو مورد تخلف ساخت و ساز غیر مجازکه  یکی در غرب استان و دیگری در یکی ازجزایر توسط گشت نظارت کشف شد که بارزسان پرونده مذکور را جهت سیر مراحل قانونی به دستگاه قضا معرفی کردند.

شایان ذکر است؛ براساس قانون حسب وظایف حاکمیتی حق صدور مجوز ساخت، بهره برداری و  نظارت بر ساخت و سازهای دریایی بر عهده سازمان بنادر ودریانوردی واگذار شده است.

با دوستان خود به اشتراک بگذارید: